facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Uczniowie klas mundurowych wzięli udział w zawodach strzeleckich o Puchar Prezesa Klubu Przyjaciół Wyszkowa na terenie Klubu Strzeleckiego „Obrońca” w Troszynie. Zadanie zostało zrealizowane ze środków województwa mazowieckiego w ramach tzw. „małego grantu” (art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie).

Przed zawodami został przeprowadzony instruktaż z posługiwania się bronią, postawy strzeleckiej oraz zasady celowania i oddania strzału. Szkolenie w tym zakresie przeprowadził Leszek Marszał członek KPW. Następnie zasady bezpieczeństwa posługiwania bronią oraz regulamin strzelnicy omówił Mirosław Wysocki strzelec sportowy.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach – pistolet bocznego zapłonu kal. 5,6 mm (Beretta M76) oraz karabin centralnego zapłonu kal. 7,62 x 39 mm (AK 47, SKS), z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców. Przewodniczącym komisji sędziowskiej był wicestarosta Adam Mróz. Między rozgrywkami prezes KPW Marek Siekierski przedstawił młodzieży różne rodzaje broni oraz zasady ich działania.

Klasyfikacja końcowa przedstawiał się następująco: w kategorii dziewcząt kolejno miejsca zajęły: Martyna Banaszek, Anna Kulesza i Klaudia Święch; w kategorii chłopców kolejno miejsca zajęli: Kacper Jaszewski, Kamil Woźnica, Michał Oniszk. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

Składamy podziękowania za organizację i przeprowadzenie zawodów przedstawicielom Klubu Przyjaciół Wyszkowa.