ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

„Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.”
Powyższe słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało ośmioro tegorocznych absolwentów – kadetów LO Oddziału Przygotowania Wojskowego po zakończonej skróconej służbie przygotowawczej w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej.

Ogromne gratulacje dla naszych absolwentów, którzy podjęli to wyzwanie. Życzymy powodzenia w życiu osobistym i spełniania się zawodowo, może w tym kierunku …?

W tym podniosłym wydarzeniu na zaproszeniu elewów uczestniczyli pani Monika Lipka – koordynator klas wojskowych oraz pan Andrzej Grajczyk – trener w klasach wojskowych.

Odbycie skróconej Dobrowolnej Służby Przygotowawczej (12 dni) przez naszych absolwentów możliwe było dzięki realizacji przez naszą szkołę programu z przygotowania wojskowego dla uczniów szkół ponadpodstawowych realizowanego pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Uczęszczanie do klasy z Oddziałem Przygotowania Wojskowego to nie tylko możliwość odbycia skróconej Dobrowolnej Służby Wojskowej (tylko 12 dni) ale także:

  • dodatkowe punkty przy rekrutacji na studia wyższe oficerskie

w trakcie nauki:

  • dofinasowanie z budżetu państwa (MON oraz Starostwo Powiatowe w Wyszkowie) do pakietu ubiorczego dla uczniów i pakietu wyposażenia specjalistycznego dla szkoły;
  • zajęcia praktyczne na terenie jednostki wojskowej;
  • nauka strzelania na strzelnicy pneumatycznej;
  • wyjazdowe kilkudniowe obozy szkoleniowe;
  • nauka współpracy w zespole.

Zdjęcia: 1. Warszawska Brygada Pancerna w Wesołej, Monika Lipka

#CEZiU #OPW #klasywojskowe #Wyszków #PowiatWyszkowski #WCRWyszków