ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

kondolekcje

W ostatnim czasie temat bezpieczeństwa narodowego przewija się w wielu dyskusjach, debatach a także w kampanii wyborczej. Na temat zagrożeń związanych z jego funkcjonowaniem kadeci klas III i IV LO OPW wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez gen. bryg. dr inż. Bogusława Bębenka, byłego szefa Zarządu Inżynierii Wojskowej MON, Dyrektora Programu Kształcenia kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Uczniowie również wysłuchali wystąpienia gen. bryg. mgr inż. Marka Dukaczewskiego na temat: Sztuczna inteligencja – sukces czy zagrożenie. Oba wykłady połączone były z promocją kierunku studiów I stopnia Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku, Filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Prezentowany kierunek przygotowuje do podjęcia zadań w przyszłej pracy zawodowej w służbach mundurowych, administracji publicznej oraz innych organizacjach działających na rzecz bezpieczeństwa.

Na tym kierunku student zdobywa wiedzę nt. zagrożeń militarnych i pozamilitarnych we współczesnym świecie, zarządzania kryzysowego oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Proponowany kierunek Bezpieczeństwo Narodowe oferuje przyszłym studentom wybór jednej z trzech specjalizacji:
- ochrona informacji niejawnych i prawnie chronionych;
- cyberbezpieczeństwo;
- analityk bezpieczeństwa.

Pereznetacja kierunku Bezpieczeństwo Narodwe jest jedną z propozycji, które w swojej ofercie przedstawia Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku, Filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula dla przyszłych studentów. 

#OPW #CEZiU #klasywojskowe #Wyszków @obserwujący