ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

W tym roku obchodzimy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony tej rocznicy oraz ślubowanie na sztandar kadetów klas: drugiej i pierwszych Liceum Ogólnokształcącego Oddziału Przygotowania Wojskowego. Był to również wyjątkowy moment w historii naszej szkoły, ponieważ w tym dniu Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” zostało odznaczone medalem „Pro Patria” „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej” przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Pana Ministra Jana Józefa Kasprzyka. Wyróżnieni zostali również ks. kan. dr Zdzisław Golan, proboszcz sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie oraz pan Ireneusz Elward nauczyciel historii. Okolicznościowe medale wręczyła pani Magdalena Sawka - Radca Szefa Urzędu.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku o gotowości do uroczystości przez kadeta klasy czwartej Konrada Szydlika. Meldunek przyjęła dyrektor pani Monika Kluczek. Następnie po odśpiewaniu hymnu, kadeci złożyli ślubowanie. Złożeniem ślubowania na sztandar zostali wyróżnieni: Hubert Wycech, Zuzanna Zasłona, Filip Kulesza oraz Oliwia Ogrodnik. Rotę ślubowania odczytała Weronika Stopka kadet klasy czwartej.
Dowódcą pocztu sztandarowego był Paweł Kulesza, chorąży Jakub Cyrych, asystowała Weronika Chojnacka.

Po złożeniu ślubowaniu kadeci odśpiewali Rotę.

Okolicznościowy apel był doskonałą okazją do złożenia podziękowań za wspieranie działań naszej szkoły oraz pomoc w stwarzaniu jak najlepszych warunków do rozwoju i zdobywania wiedzy przez uczniów. Podziękowania z rąk Pani dyrektor otrzymali:

 • pan Jerzy Żukowski Starosta Powiatu Wyszkowskiego
 • pan Leszek Marszał Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego
 • pani Teresa Czajkowska Członek Zarządu Powiatu Wyszkowskiego
 • pani Marzena Dyl Radna Powiatu Wyszkowskiego
 • pani Agnieszka Deptuła Naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Wyszkowskiego
 • ksiądz kanonik doktor Zdzisław Golan
 • płk pilot Janusz Decewicz członek Warszawsko - Mazowieckiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej
 • płk Artur Kozłowski Dowódca 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej
 • płk Mieczysław Gurgielewicz Dowódca 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie
 • płk Krzysztof Kwiatkowski Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Wyszkowie
 • por. Katarzyna Dembińska z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej
 • płk Sylwester Raniszewski Prezes Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie
 • pana Marian Popławski Dyrektor Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie,
 • pani Dorota Stworzyjanek Dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Wyszkowie.

Tradycją obchodzonego święta w naszej szkole są również wyróżnienia dla kadetów klas wojskowych za zaangażowanie społeczne i odnoszone sukcesy na zawodach sportowo – obronnych dla klas mundurowych. Wyróżnieni zostali:

Klasa IV Liceum Bezpieczeństwo Publiczne

 • Bielecka Weronika
 • Borkowska Malwina
 • Gudyn Sebastian
 • Łotarska Maja
 • Mostowska Wiktoria
 • Stopka Weronika
 • Szydlik Konrad
 • Mlak Szymon

Klasa III Oddział Przygotowania Wojskowego

 • Chojnacka Weronika
 • Cyrych Jakub
 • Kowalska Angelika
 • Kowalski Dawid
 • Krawczyk Dagmara
 • Kulesza Dominika
 • Kulesza Milena
 • Kulesza Paweł
 • Lasota Jerzy
 • Piaściński Bartłomiej
 • Rogalska Katarzyna
 • Roguski Adrian
 • Milewski Karol

Klasa II Oddział Przygotowania Wojskowego

 •  Florianowicz Michał
 • Kobus Niklas
 • Kołodziejczyk Oliwia
 • Krajewski Adrian
 • Kulesza Filip
 • Ogrodnik Oliwia
 • Powierza Konrad
 • Tolak Oliwia
 • Wiciński Bartłomiej
 • Wycech Hubert
 • Wysocka Magdalena
 • Zasłona Zuzanna

Klasy I Oddział Przygotowania Wojskowego

 • Buczna Kinga
 • Dana Martyna
 • Kobus Julia
 • Orłowska Oliwia
 • Pakuła Milena
 • Roczniak Wiktoria
 • Więch Martyna
 • Tchórz Julia

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości został przygotowany montaż słowno – muzyczny przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły pt. „Dla Niepodległej”. Uczniowie klas technicznych zaśpiewali wiązankę pieśni patriotycznych i legionowych m.in. „Białe róże”, „Szara piechota”, „Wojenko, wojenko” oraz „Pobór na dziewczęta”. Wspólnie wszyscy odśpiewali hymn Wojska Polskiego „Marsz Pierwszej Brygady”.
Bycie kadetem klasy wojskowej to nie tylko nauka regulaminów, musztry, nauki strzelania i twardej dyscypliny, ale kadeci klas wojskowych posiadają również inne zainteresowania
i pasje. Wśród nich to muzyka czy taniec. Partię solową „Serenady” Franciszka Schuberta na klarnecie wykonała Dagmara Krawczyk kadet klasy trzeciej. Natomiast Oliwia Tolak kadet klasy drugiej przygotowała układ taneczny pt. „Ucieczka” według własnej aranżacji.

Uroczysty apel poprowadzili kadet klasy czwartej Malwina Borkowska oraz uczeń klasy czwartej technikum pojazdów samochodowych Kacper Tolak.
Zdjęcia: Powiat Wyszkowski