ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

27 stycznia jest Międzynarodowym Dniem Pamięci Ofiar Holokaustu. Święto zostało uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2005 r., dla uczczenia pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej.

W tym dniu odbył się apel klas mundurowych. Uczniowie przedstawili rys historyczny minionych wydarzeń i oddali hołd minutą ciszy ofiarom Holokaustu i wszystkim, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

27 stycznia to także 75. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, w którym naziści zamordowali ok. 1,1 mln osób − głównie Żydów, a także Polaków, Romów, radzieckich jeńców wojennych oraz ludzi innych narodowości. Dziś dla świata Auschwitz jest symbolem zagłady i okrucieństw II wojny światowej.

W rezolucji Organizacja Narodów Zjednoczonych zaapelowała do państw członkowskich o opracowanie programów edukacyjnych, które mają uwrażliwić przyszłe pokolenia na problem Holocaustu i zapobiec aktom ludobójstwa w przyszłości. Zgromadzenie Ogólne, wezwało również do podjęcia wszelkich działań, które będą mobilizowały narody do podtrzymywania pamięci oraz edukacji na temat Holocaustu, by ten czas był dla wszystkich ludzi, przestrogą przed nienawiścią, rasizmem i uprzedzeniami.

W drugiej części apelu Dyrektor Centrum Grażyna Kalinowska w obecności wychowawców instruktorów wyróżniła nagrodą rzeczową uczniów z poszczególnych klas Liceum Bezpieczeństwa Publicznego za najlepszą średnią w nauce i najwyższą frekwencję. Wśród nich najlepszą średnią wyróżnili się: Jakub Mikołajczyk klasa III, Jakub Kocięcki klasa II, Bartosz Durka klasa I g, Konrad Szydlik klasa I p. Najwyższą frekwencję wyróżnili się: Maria Kukwa klasa III, Konrad Chodyna klasa II, Bartosz Durka klasa I g, Wiktoria Wróbel klasa I p.

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

herb

 logo trans edu eu

kasa