ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

Wytyczne CKE MEN i GIS plakat

W Porębie zostały zorganizowane uroczystości patriotyczne w 80. rocznicę pobytu majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Obchody rozpoczął koncert patriotyczny wykonaniu artystów z agencji Sojart. Po koncercie, na wspólnej modlitwie zgromadzili się przedstawiciele jednostek samorządowych, stowarzyszeń, poczty sztandarowe, mieszkańcy gminy i pasjonaci historii.

Ks. Andrzej Grzybowski proboszcz parafii św. Barbary w Porębie, podczas homilii przybliżył postać majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Po eucharystii na placu przy kościele odczytany został Apel Poległych przygotowany przez uczniów klas mundurowych CEZiU "Kopernik". Po apelu delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy tablicach upamiętniających: pobyt mjr Dobrzańskiego „Hubala” i jego żołnierzy w Porębie, tablicy Żołnierzy Armii Krajowej Walczących w Puszczy Białej Obwodu Ostrów Mazowiecka poległych i pomordowanych przez okupanta w latach 1939-1945 r. oraz tablicy poświęconej Obrońcom Ojczyzny i Weteranom Wojny Polsko Bolszewickiej 1918-1920 r.

Drugą część uroczystości rozpoczął przemarsz delegacji na pobliską łąką z plebanią, gdzie odbyła się dalsza część koncertu patriotycznego oraz inscenizacja historyczna. Rekonstruktorzy przypomnieli rok 1939 i drogę majora Henryka Dobrzańskiego od Kresów do Warszawy. Swoje stoiska wystawili przedstawiciele Stowarzyszenia „Wizna 1939”, Wojskowa Komenda Uzupełnień z Wyszkowa oraz klasy mundurowe z CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie. Na zakończenie każdy mógł zasmakować żołnierskiej grochówki przygotowanej przez strażaków z OSP z Białegobłota.

Foto: Powiat Wyszkowski

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

herb

 logo trans edu eu

kasa