ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

Grupa 10 uczniów CEZiU "Kopernik" 20.03.2017r. rozpoczęła trzytygodniowy staż zawodowy w Hiszpanii, w ramach projektu Erasmus+ „Kompetentny uczeń kluczem do sukcesu zawodowego na europejskim rynku pracy”. Młodzież z technikum: logistycznego, spedycyjnego, informatycznego, elektrycznego, mechanicznego i technikum pojazdów samochodowych zdobywa doświadczenie zawodowe w Walencji, uczy się języka hiszpańskiego, doskonali język angielski i poznaje kulturę hiszpańską.

Uczniowie z opiekunem panią Agnieszką Nowatcińską rozpoczęli swoją podróż do Hiszpanii o poranku z lotniska w Modlinie. Około południa wszyscy zostali zakwaterowani u hiszpańskich rodzin. Po południu cała grupa z opiekunem udała się na city tour i wycieczkę nad morze. Młodzież wykazała się dobrą orientacją w terenie, doskonaliła komunikację interpersonalną i posługiwanie się językiem angielskim, poznawała też język hiszpański.

W drugim dniu pobytu w Walencji uczniowie uczestniczyli w meetingu organizacyjnym w firmie Esmovia Training and Mobility odpowiedzialnej za realizację stażu w Hiszpanii. Opiekunka grupy z Esmovii- Aleksandra przekazała niezbędne informacje uczestnikom stażu. Tego dnia uczniowie poznali również swoich pracodawców. Młodzież odbywa staż w następujących firmach: informatycy- APP Quart, APP Patraix, mechanicy- Motor Village, elektryk- Mauricio Iban͂ez, logistycy i spedytorzy- Alcampo.

Wieczorem cała grupa z opiekunem wzięła udział w city tour i welcoming tapas z przewodnikiem z firmy Esmovia. Uczniowie obejrzeli najpiękniejsze zabytki w centrum Walencji i spróbowali hiszpańskiej kuchni.

W pierwszym tygodniu uczestnicy stażu uczyli się przydzielonych im zadań w pracy, zdobywali doświadczenie zawodowe, poznawali podstawy języka hiszpańskiego i rozpoznawali miasto. Pracodawcy bardzo pozytywnie ocenili pracę i umiejętności komunikacyjne uczniów w trakcie wizyt monitorujących przeprowadzonych przez opiekuna grupy.

W niedzielę, w ramach zajęć kulturoznawczych, odbyli  dwugodzinną wycieczkę rowerową w Ogrodach Turii. Była to doskonała okazja, aby poznać zwyczaje weekendowe mieszkańców Walencji i spojrzeć na miasto z innej perspektywy.

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

herb

 logo trans edu eu

kasa