ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Grupa 10 uczniów CEZiU "Kopernik" 20.03.2017r. rozpoczęła trzytygodniowy staż zawodowy w Hiszpanii, w ramach projektu Erasmus+ „Kompetentny uczeń kluczem do sukcesu zawodowego na europejskim rynku pracy”. Młodzież z technikum: logistycznego, spedycyjnego, informatycznego, elektrycznego, mechanicznego i technikum pojazdów samochodowych zdobywa doświadczenie zawodowe w Walencji, uczy się języka hiszpańskiego, doskonali język angielski i poznaje kulturę hiszpańską.

Uczniowie z opiekunem panią Agnieszką Nowatcińską rozpoczęli swoją podróż do Hiszpanii o poranku z lotniska w Modlinie. Około południa wszyscy zostali zakwaterowani u hiszpańskich rodzin. Po południu cała grupa z opiekunem udała się na city tour i wycieczkę nad morze. Młodzież wykazała się dobrą orientacją w terenie, doskonaliła komunikację interpersonalną i posługiwanie się językiem angielskim, poznawała też język hiszpański.

W drugim dniu pobytu w Walencji uczniowie uczestniczyli w meetingu organizacyjnym w firmie Esmovia Training and Mobility odpowiedzialnej za realizację stażu w Hiszpanii. Opiekunka grupy z Esmovii- Aleksandra przekazała niezbędne informacje uczestnikom stażu. Tego dnia uczniowie poznali również swoich pracodawców. Młodzież odbywa staż w następujących firmach: informatycy- APP Quart, APP Patraix, mechanicy- Motor Village, elektryk- Mauricio Iban͂ez, logistycy i spedytorzy- Alcampo.

Wieczorem cała grupa z opiekunem wzięła udział w city tour i welcoming tapas z przewodnikiem z firmy Esmovia. Uczniowie obejrzeli najpiękniejsze zabytki w centrum Walencji i spróbowali hiszpańskiej kuchni.

W pierwszym tygodniu uczestnicy stażu uczyli się przydzielonych im zadań w pracy, zdobywali doświadczenie zawodowe, poznawali podstawy języka hiszpańskiego i rozpoznawali miasto. Pracodawcy bardzo pozytywnie ocenili pracę i umiejętności komunikacyjne uczniów w trakcie wizyt monitorujących przeprowadzonych przez opiekuna grupy.

W niedzielę, w ramach zajęć kulturoznawczych, odbyli  dwugodzinną wycieczkę rowerową w Ogrodach Turii. Była to doskonała okazja, aby poznać zwyczaje weekendowe mieszkańców Walencji i spojrzeć na miasto z innej perspektywy.