ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

W okresie od 12.08.2018r. do 01.09.2018r. grupa 16 uczniów CEZiU "Kopernik" realizowała 3-tygodniowy staż zawodowy w stolicy Bułgarii - Sofii, w ramach projektu Erasmus+, pt. "Zagraniczny staż kluczem do europejskiej mobilności". Uczniowie z technikum handlowego, informatycznego, logistycznego i spedycyjnego mieli możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w bułgarskich przedsiębiorstwach działających w różnorodnych branżach.

Uczestnicy stażu w Sofii uczyli się pracy w zawodzie, ale również poznawali kulturę innego narodu, jego zwyczaje i kuchnię, a także mieli okazję zwiedzić bałkański kraj i uczyć się języków obcych. Podczas wyjazdu stażyści uczestniczyli w kursie języka bułgarskiego, dzięki któremu mogli porozumiewać się z pracodawcami nie tylko w języku angielskim, ale także bułgarskim.

Niezapomniane wspomnienia młodzież przywiozła również z wyjazdów kulturoznawczych realizowanych w ramach projektu. Uczniowie zwiedzili jedno z najstarszych miast Bułgarii - Płowdiw, które w 2019 roku ma być Europejską Stolicą Kultury. Ponadto zobaczyli także historyczne bułgarskie miasteczko Kopriwsztica, gdzie zachowała się typowa zabudowa XIX- wiecznej Bułgarii. Wspominając pobyt w Sofii nie można pominąć najpiękniejszego, czyli widoku Masywu Górskiego Witosza, u stóp którego leży stolica Bułgarii. Młodzież z zachwytem podziwiała malownicze widoki, uczestnicząc w sobotniej górskiej wędrówce. Była to lekcja aktywnego wypoczynku po całotygodniowej pracy w firmach.

Po zakończeniu 3-tygodniowych praktyk uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie stażu i certyfikaty ukończenia kursu językowego, które są gwarancją zdobycia przez uczniów "Kopernika" doświadczenia i poszerzenia kompetencji zawodowych na rynku pracy.

Krótki wywiad z uczestnikiem stażu: https://www.facebook.com/BulgariaGatewayLtd/videos/2125792487680993/

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

herb

 logo trans edu eu

kasa