Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ poinformowała nas, że została zakończona ocena wniosków złożonych w ramach akcji Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja szkolna w roku 2014. W ramach konkursu ERASMUS akcja KA1 SE Mobilność kadry edukacji szkolnej – jako jedyna jednostka powiatu wyszkowskiego została zakwalifikowana do realizacji projektu pod nazwą „Kompetentny Europejski Nauczyciel – kluczem do sukcesu młodych osób na europejskim rynku pracy”, który uzyskał łącznie 99 punktów na 100 możliwych. Nasi nauczyciele skorzystają z zagranicznych szkoleń zawodowych w krajach: Wielka Brytania i Włochy.
Grupa nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 „Kopernik” uczestniczy w projekcie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencja Programu Erasmus+ w ramach akcji Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja szkolna w roku 2014. W ramach konkursu ERASMUS akcja KA1 SE Mobilność kadry edukacji szkolnej ZS Nr 2 realizuje projekt pod nazwą „Kompetentny Europejski Nauczyciel – kluczem do sukcesu młodych osób na europejskim rynku pracy”.
Od 08 do 12 września 2014r nauczyciele przedmiotów zawodowych przebywają w Wielkiej Brytanii w Portsmouth na szkoleniu dotyczącym brytyjskiego systemu edukacji od szkoły podstawowej aż po uniwersytet oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii w nauczaniu.
Przebieg wyjazdu ma charakter interaktywny. Poprzez uczestnictwo w warsztatach, seminariach, wizytach w szkołach i instytucjach zajmujących się problemami współczesnego systemu edukacji pedagodzy mają okazję porównać system szkolny w Polsce i Wielkiej Brytanii. Po warsztatach uczestnicy wyjazdu zwiedzają miasto, poznają historię okolicy i rodzaj prowadzonej gospodarki i biznesu.
Za nami kolejny udany wyjazd nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 „Kopernik”, którzy uczestniczyli w projekcie „Kompetentny Europejski Nauczyciel – kluczem do sukcesu młodych osób na europejskim rynku pracy” tym razem we Włoszech w Rimini. Od 05 do 11 października 2014r nauczyciele przedmiotów zawodowych brali udział w szkoleniu dotyczącym włoskiego systemu edukacji w szkołach technicznych i zawodowych oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii w nauczaniu. Zagadnienia omawiane były w modułach: Training of trainers, Techniques and toals for interactive learning, Comunication skills.
W ramach zajęć poruszane były problemy dotykające zarówno szkół włoskich i polskich, oraz możliwości i kierunki rozwoju w procesie interaktywnego kształcenia poprzez praktykę.
W ramach projektu, podczas wizyt we włoskich szkołach technicznych, nauczyciele mieli okazję zobaczyć jak wygląda praktyczne kształcenie i doposażenie sal dydaktycznych na kierunkach elektronika, informatyka, automatyka, chemia, mechanika itp. jak również sal laboratoryjnych i warsztatowych. Po zajęciach warsztatowych nauczyciele w ramach wizyt kulturowych zwiedzili Bolonię, Rawennę, Wenecję, San Marino, Sant’cangelo oraz Rimini. Poznawali historię okolicy i bogate dziedzictwo kulturowe, które we Włoszech przytłacza swoim pięknem i niesamowitą różnorodnością. Z pewnością dla każdego uczestnika wyjazdu było to niesamowite przeżycie, które pozostanie w ich sercach i pamięci na długi czas...