

„Każdy rok pozostawia po sobie ślad. Nie zapisuje się on jedynie w kartkach kalendarza, lecz przede wszystkim w doświadczeniach, które kształtują charakter, w wiedzy, którą zdobyliśmy, oraz w wartościach, którym pozostaliśmy wierni” – tymi słowami 26 czerwca 2026 roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie zainaugurowano Wojewódzkie Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026.
W wydarzeniu uczestniczyli Mazowiecka Kurator Oświaty Wioletta Krzyżanowska, Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski, Starosta Powiatu Wyszkowskiego Marzena Dyl, Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Tadeusz Mirosław Kuchta, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wyszkowie i powiatowych jednostek organizacyjnych, dyrektorzy oraz przedstawiciele szkół prowadzonych przez Powiat Wyszkowski i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu, przedstawiciele duchowieństwa, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Wyszkowie, 1. Warszawskiej Brygady Pancernej oraz Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, a także nauczyciele, rodzice, uczniowie i poczty sztandarowe.
Oficjalną część uroczystości poprowadzili uczniowie Bartosz Nozderka i Mateusz Jasiński, a nad ceremoniałem wojskowym czuwał dowódca uroczystości, kadet Łukasz Bukowiecki.
Uroczystość otworzył spektakularny ceremoniał wojskowy. Dyrektor Szkoły, pani Monika Kluczek, wraz z Mazowiecką Kurator Oświaty dokonały uroczystego przeglądu oddziałów przygotowania wojskowego przy dźwiękach hymnów państwowego i szkolnego. Podziw zgromadzonych gości wzbudził profesjonalny pokaz musztry i wyszkolenia bojowego przygotowany przez kadetów CEZiU „Kopernik”, stanowiący dowód doskonałej dyscypliny i zaangażowania klas mundurowych.
„Zakończenie roku szkolnego to czas refleksji i podsumowań, ale przede wszystkim czas, w którym wspólnie świętujemy owoce Waszej pracy i zaangażowania” – podkreśliła Starosta Powiatu Wyszkowskiego Marzena Dyl podczas uroczystości.
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski w swoim przemówieniu koncentrował się na kluczowych filarach edukacji, samorządności oraz rozwoju regionu. Podkreślił, że poczucie bezpieczeństwa jest kształtowane w pierwszej kolejności w szkole. Podziękował kadrze pedagogicznej, pracownikom administracji oraz rodzicom za wspieranie uczniów i dbanie o bezpieczne środowisko. Zwrócił uwagę na dynamiczny rozwój miasta, które staje się ważnym centrum przedsiębiorczości i logistyki na Mazowszu. Zaapelował do absolwentów i uczniów o bycie przyzwoitymi ludźmi, rozwijanie wrażliwości na potrzeby innych oraz gotowość do brania odpowiedzialności za miejsce, w którym żyją.
Mazowiecka Kurator Oświaty Wioletta Krzyżanowska podziękowała rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkół za ich codzienny trud i zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia. W swoim wystąpieniu zwróciła się również bezpośrednio do uczniów, podkreślając znaczenie szacunku, patriotyzmu oraz wartości, które kształtują odpowiedzialnych i świadomych młodych ludzi.
Podczas uroczystości wręczono prestiżowe stypendia Starosty Powiatu Wyszkowskiego oraz nagrody za wybitne osiągnięcia.
🎓 Stypendia Starosty Powiatu Wyszkowskiego otrzymali:
Liceum
- Martyna Kwaśny – I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie
- Aleksandra Powierza – I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie
- Julia Podlasin – II LO w ZS Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie
- Gabriela Gładkowska – III LO im. Mikołaja Kopernika w CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie
Technikum
- Michalina Jechna – Technikum Nr 1 w ZS nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie
- Jan Karamuz – Technikum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie
Branżowa Szkoła I Stopnia
- Alicja Woraczek – Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 w ZS Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie
- Paweł Zawadzki – Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie
Wyróżnienia i nagrody
Nagrodzono również uczniów za wybitne osiągnięcia edukacyjne, sukcesy w konkursach historycznych oraz zawodach sportowo-obronnych, a także kadetów Oddziałów Przygotowania Wojskowego za wzorową postawę, zaangażowanie i osiągnięcia w szkoleniu. Doceniono również szkołę za uzyskanie prestiżowego tytułu „Złota Szkoła NBP”, który potwierdza wysoką jakość działań edukacyjnych w zakresie ekonomii i finansów.
Następnie dyrektor Szkoły goszczącej, Pani Monika Kluczek, wraz z Mazowiecką Kurator Oświaty, Panią Wiolettą Krzyżanowską, wręczyły nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce.
🎓Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:
- Gabriela Gładkowska – uczennica kl. 2 Liceum Ogólnokształcącego
- Sofija Olszewska – uczennica kl.1 Liceum Ogólnokształcącego
- Jan Karamuz – uczeń kl. 4 Technikum Pojazdów Samochodowych
- Diana Getenok – uczennica kl. 4 Technikum Logistycznego
- Daria Kononenko – uczennica kl. 4 Technik Informatycznego
- Paweł Zawadzki – uczeń kl. 1 Branżowej Szkoły I Stopnia (zawód: cukiernik)
Ważnym punktem apelu było pożegnanie uczniów kończących Branżową Szkołę I Stopnia Nr 2 im. Mikołaja Kopernika. Dyrektor Monika Kluczek w swoim przemówieniu podkreśliła, że rzemiosło i zawód zdobyte w „Koperniku” to solidny fundament sukcesu, przywołując liczne przykłady absolwentów z powodzeniem prowadzących własne firmy.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w CEZiU „Kopernik” potwierdziło, że nasza placówka to miejsce łączące tradycję, nowoczesne kształcenie zawodowe i patriotyczne wychowanie. Czujemy się niezmiernie zaszczyceni, że mogliśmy zorganizować tę wyjątkową uroczystość, a nasza szkoła została wyróżniona spośród 7 tysięcy placówek w województwie.
Wszystkim uczniom, kadetom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych zasłużonego odpoczynku wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Z radością informujemy o sukcesie uczniów naszej szkoły w konkursie historycznym na napisanie eseju na temat Armii Andersa – 2 Korpusu Polskiego pn. „Wieczna Chwała Polskiego Oręża”. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Wieczna Chwała Polskiego Oręża” przez Stowarzyszenie Arte Musica oraz Klub 2 Korpusu Polskiego – Dowództwa Komponentu Lądowego. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i objęte honorowym patronatem Dowódcy 2 Korpusu Polskiego – Dowództwa Komponentu Lądowego, gen. broni dra Adama Joksa.
Celem konkursu było pogłębianie wiedzy historycznej młodzieży oraz kształtowanie postaw patriotycznych poprzez refleksję nad losami żołnierzy Armii Andersa i ich wkładem w walkę o wolność Polski.
Czytaj więcej: Sukces naszych uczniów w konkursie „Wieczna Chwała Polskiego Oręża”

3 czerwca 2026 roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie odbyło się uroczyste podsumowanie mobilności zrealizowanej na Malcie w ramach projektu nr 2025-1-PL01-KA121-VET-000315222 na zasadach Programu Erasmus+. Wydarzenie zostało połączone z prelekcją dotyczącą pozyskiwania czystej energii z odnawialnych źródeł energii (OZE). Spotkanie poprowadzili uczniowie: Maja Stankiewicz oraz Michał Kuchta.
Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz powiatowych, instytucji oświatowych oraz lokalnego biznesu:
- Pani Dorota Stworzyjanek – Dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych (wraz z pracownikami: Panią Pauliną Fijałkowską i Anną Abramczyk)
- Pan Ireneusz Mroczek – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC) w Wyszkowie (gość specjalny)
- Pani Elżbieta Piórkowska – Radna Powiatu Wyszkowskiego i Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu
- Dyrekcja CEZiU „Kopernik” – Pani Dyrektor Monika Kluczek, Pan Wicedyrektor Michał Łobacz
W uroczystości wzięło udział także szanowne grono pedagogiczne, przedstawicieli mediów oraz społeczność szkolna „Kopernika”.
Pierwsza część spotkania była poświęcona ekologii i odnawialnym źródłom energii. Oficjalnego otwarcia tej części dokonała Pani Dyrektor Monika Kluczek, wprowadzając zgromadzonych gości w tematykę konferencji oraz podkreślając wagę edukacji ekologicznej we współczesnym świecie. Następnie głos zabrali uczniowie – Jakub Garbarczyk oraz Igor Siemieniewski. Wystąpili oni z prelekcją pt. „Czysta energia – nasza przyszłość”, w której omówili potencjał zielonej energii i wyzwania stojące przed ich pokoleniem.
Kluczowym punktem programu było wystąpienie gościa specjalnego, Pana Ireneusza Mroczka, Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC) w Wyszkowie. Jako ekspert w dziedzinie ciepłownictwa, przybliżył on uczestnikom nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz realne wyzwania związane z transformacją energetyczną. Po zakończeniu inspirującego wykładu, młodzież biorąca udział w projekcie wyraziła swoją wdzięczność, wręczając prezesowi pamiątkowy bukiet kwiatów.
Druga część wydarzenia dotyczyła relacji z zagranicznych wyjazdów edukacyjnych na Maltę, które odbyły się dzięki uzyskanej przez szkołę akredytacji programu Erasmus+.
Uczniowie Kordian i Adrian zaprezentowali relację zdjęciową z praktyk zawodowych na Malcie, podsumowując zdobyte umiejętności i doświadczenia kulturowe.
Natomiast relację nauczycieli z Job Shadowing przedstawiła Pani Renata Czyż.
Uczestnicy projektu wyrazili ogromną wdzięczność instytucjom wspierającym. Kwiaty oraz podziękowania trafiły do rąk przedstawicieli Starostwa Powiatu Wyszkowskiego, Centrum Usług Wspólnych oraz Dyrekcji szkoły za zaangażowanie i umożliwienie realizacji tak ważnego przedsięwzięcia.
Najważniejszym punktem było uroczyste wręczenie europejskich certyfikatów przez Panią Dyrektor Monikę Kluczek.
Certyfikaty mobilności (wyjazd na Maltę) odebrali uczniowie:
Kuba Bonisławski, Jakub Garbarczyk, Nikodem Jadkowski, Krzysztof Kondeja, Bartosz Jusiński, Przemysław Kozioł, Szymon Kryszkiewicz, Michał Kuchta, Gabriela Łapińska, Milena Marcheluk, Kaj Ponichtera, Michał Rębowski, Adrian Rudnicki, Igor Siemieniewski, Maja Stankiewicz, Kordian Sutkowski, Tomasz Szczubeł oraz Jakub Wojtasiewicz.
Certyfikaty za udział w programie Job shadowing odebrali nauczyciele:
Pani Renata Czyż, Pani Ewa Ulejczyk, Pani Agnieszka Rychlicka oraz Pani Agnieszka Oniśk.
Uroczystość zamknął uczeń Jakub, dziękując wszystkim gościom za przybycie i wspólne celebrowanie sukcesów naszej szkoły.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!
Projekt realizowany w ramach programu Erasmus + KA121-VET Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego. Numer projektu: 2025-1-PL01-KA121-VET-000315222.
„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Unia Europejska ani Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.”
Czytaj więcej: Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne Szkół Średnich
Kadeci z klasy I i III wzięli udział w kolejnej edycji Siedleckiego Konkursu Historycznego, którego temat w tym roku brzmiał: „Poza legendą. Codzienność Józefa Piłsudskiego”. Konkurs został zorganizowany przez Instytut Historii Uniwersytetu w Siedlcach 🎓
Miło nam poinformować, że wyróżnienie zdobyła praca Sofii Olszewskiej, uczennicy klasy I LO OPW. Uczniowie przygotowywali swoje prace pod kierunkiem pani Moniki Lipki.
Dodatkowym i bardzo ciekawym doświadczeniem dla naszych kadetów była możliwość udzielenia wywiadu dla Radia Podlasie, w którym opowiedzieli o udziale w konkursie, swojej pracy konkursowej oraz zainteresowaniach historycznych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, pasji i godnego reprezentowania szkoły. Życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu historycznych zainteresowań!😊

Druga rocznica śmierci sierżanta Mateusza Sitka – żołnierza Wojska Polskiego, który oddał życie, pełniąc służbę na rzecz bezpieczeństwa naszej Ojczyzny.
W tym szczególnym dniu społeczność naszej szkoły z szacunkiem i wdzięcznością wspomina Jego postawę, oddanie służbie oraz wartości, którym pozostał wierny do końca. Patriotyzm, odpowiedzialność, honor, odwaga i gotowość do poświęceń stanowią fundament etosu żołnierza i są jednocześnie wartościami, które pragniemy przekazywać młodemu pokoleniu.
Dla kadetów klas wojskowych sierżant Mateusz Sitek pozostaje wzorem służby i zaangażowania. Jego życie przypomina, że noszenie munduru to nie tylko zaszczyt, ale także zobowiązanie do kierowania się najwyższymi wartościami oraz odpowiedzialności za drugiego człowieka i dobro wspólne.
Pamiętając o sierżancie Mateuszu Sitku, oddajemy hołd Jego służbie i poświęceniu. Niech wartości, którym pozostał wierny, będą inspiracją dla całej społeczności szkolnej, a szczególnie dla kadetów przygotowujących się do przyszłej służby na rzecz Ojczyzny.
Cześć Jego Pamięci.
Strona 1 z 4








