W październiku 2024r. we wszystkich klasach liceum, technikum oraz branżowej szkoły I stopnia został przeprowadzony konkurs na najlepsze wykonanie Hymnu Państwowego i Pieśni Szkoły pn. "Szkoła do hymnu".
Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw społecznych i patriotycznych, budzenie odpowiedzialności za region i Ojczyznę, aktywizowanie poczucia wspólnoty obywatelskiej i przynależności narodowej w kontekście poszerzania wiedzy historycznej i wychowania w szacunku do symboli państwowych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i solidne przygotowanie się do konkursu. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością Hymnu Państwowego i Pieśni Szkoły, reprezentując wysoki poziom wykonania. Prace Komisji Szkolnej były trudne, ze względu na wyrównany poziom uczestników (różnica punktów była minimalna), ostatecznie wyłoniono cztery najlepsze klasy:
I miejsce - Klasa 4 TPS - wychowawca Anna Gładkowska (89 pkt.)
II miejsce - Klasa 3 Mel - wychowawca Kamila Borczon (88 pkt.)
III miejsce - Klasa 3 OPW - wychowawca Bożena Michalak (86 pkt.)
III miejsce - Klasa 2 OPWb - wychowawca Paweł Różański (86 pkt.).
Jeszcze raz wszystkim gratulujemy. W ramach wyróżnienia i docenienia wkładu pracy w konkursie, laureaci będą mieli możliwość prezentować Hymn Państwowy oraz Pieśń Szkoły na uroczystościach szkolnych.
Po uroczystości „Wszystkich Świętych” w parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie od kilku lat odprawiana jest msza św. w intencji zmarłych nauczycieli i osób związanych z oświatą. Tradycyjnie gromadzą się licznie przedstawiciele wyszkowskich szkół i przedszkoli wraz z pocztami sztandarowymi. Podczas mszy św. delegacje poszczególnych szkół odczytują nazwiska zmarłych pracowników następnie zapalany jest symboliczny znicz. W tym roku uroczystej mszy św. przewodniczył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, kadeci klas wojskowych, pani dyrektor Monika Kluczek oraz pani Monika Lipka.
Czytaj więcej: Pamięci zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty
18 października Maturzyści Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" w Wyszkowie wraz z katechetami i wychowawcami wzięli udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Wyjazd ten był wyjątkową okazją do duchowego przygotowania na nadchodzący egzamin dojrzałości i zbliżające się wyzwania dorosłego życia. Po przyjeździe do Częstochowy, młodzież nawiedziła kaplicę cudownego obrazu Matki Bożej, gdzie oddała hołd Maryi. Spotkanie to było dla wielu głębokim przeżyciem, pozwalającym poczuć bliskość Matki Bożej i złożyć swoje troski oraz prośby przed Jej wizerunkiem.
„Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.”
Elżbieta Daniszewska „Zaduszki”
Listopad to miesiąc, w którym częściej wspominamy naszych bliskich zmarłych, krewnych, znajomych, osoby, które były ważne w naszym życiu.
Jest to czas pamięci o tych, których już nie ma wśród nas, a których wspominamy z wdzięcznością, czasem z łezką w oku, czasem z uśmiechem, to czas kiedy odżywają wspomnienia …
W naszych wypominkach pamiętamy o zmarłych nauczycielach, pracownikach administracji i obsługi oraz uczniach Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie.
Czytaj więcej: „Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju..."
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów do udziału w konkursie plastycznym: "Przedsiębiorczość kluczem do spełnienia marzeń".
Konkurs jest organizowany w ramach realizacji zadania publicznego: „Ambasadorowie Przedsiębiorczości”, dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Konkurs jest zorganizowany w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do p. A. Rychlickiej (Sala 26) do dnia 08.11.2024r.
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu.
1. Regulamin konkursu. 2. Formularz zgłoszeniowy. 3. Zgoda na publikację pracy. 4. Plakat informujący o projekcie.
Nie ma ich już wśród nas, ale na zawsze pozostaną w naszej pamięci ...
W ramach akcji „Żołnierska Pamięć” kadeci CEZiU „Kopernik” #OPW oraz żołnierze WCR w Wyszkowie odwiedzili miejsca spoczynku żołnierzy i uporządkowali miejsca pamięci poległych w obronie Ojczyzny. Oddając hołd żołnierze i kadeci wspólnie zapalili znicze.
Udział w tym wydarzeniu to nie tylko obowiązek, ale także zaszczyt i ważny element tradycji wojskowej i edukacyjnej, przypominający o wspólnym dziedzictwie oraz o tych, którzy odeszli, pozostawiając po sobie przykład patriotyzmu i odwagi.
Tym, którzy walczyli o wolność oraz tym, którzy oddali swoje życie podczas wykonywania obowiązków służbowych - Cześć Ich Pamięci!!!