ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Samorząd Uczniowski działa jak zawsze prężnie i nie boi się nowych wyzwań!

W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika zorganizowaliśmy wystawę plakatów pt. ”Mikołaj Kopernik współcześnie”. Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć naszego patrona w wielu perspektywach, często też w krzywym zwierciadle. Przy tej okazji wnikliwie zapoznali się z plakatem - jako artystycznym gatunkiem grafiki użytkowej.

Z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn wszystkie Panie i wszyscy Panowie z Kopernika otrzymali od SU życzenia jak również słodkie upominki. Pokoje nauczycielskie były w tym dniu udekorowane kwiatami.

Przeprowadziliśmy również VI Szkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku. Poziom konkursu pokazuje, iż uczniowie naszej szkoły posiadają dość obszerną wiedzę o patronie szkoły.

Czytaj więcej: Kopernik dla Kopernika

CEZiU „Kopernik” został zakwalifikowany do Predator Games 2023 i będzie brało udział w zawodach. Mamy już wyłonione 4 drużyny, które będą rywalizować w 4 popularnych grach esportowych.

LEAGUE OF LEGENDS (LOL) Najpopularniejsza w Polsce gra typu MOBA, w której zadaniem drużyn jest zniszczenie Nexusa (bazy) przeciwnika. Gracze rywalizują ze sobą wykorzystując wybranych z szerokiej listy bohaterów, różniących się pod względem stylu gry i swoich umiejętności.

Czytaj więcej: CEZiU „Kopernik” w PREDATOR GAMES 2023

Uczniowie klasy I technikum reklamy na zajęciach praktycznych kreacja w reklamie przygotowali projekty plakatów promocyjnych dla szkoły pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Pani Agnieszki Motyki.

Młodzież wykorzystała nowo zdobyte umiejętności pracy w programie do grafiki wektorowej Adobe Illustrator i wdrożyła pomysły na projekt plakatu promocyjnego dla szkoły. Wybrane najlepsze projekty zaakceptowane przez Panią Dyrektor zostaną rozesłane do szkół podstawowych w powiecie wyszkowskim.

Już wkrótce uczniowie naszej szkoły przystąpią do egzaminów zawodowych. Nie tylko klasy technikum będą sprawdzać nabyte kwalifikacje w nauczanych zawodach. Klasa 3 WZ Branżowej Szkoły I Stopnia, w dniu 22 marca, spotkała się przedstawicielkami Ochotniczego Hufca Pracy w Wyszkowie. Uczniowie dowiedzieli się jak przebiega egzamin czeladniczy i jak się do niego dobrze przygotować. Otrzymali wskazówki, gdzie szukać informacji o egzaminach jak również o możliwościach zdobywania dodatkowych uprawnień zawodowych.

Jedyne co pozostaje…. To pomyślnie zdać egzamin.

Już dziś życzymy powodzenia!

Czytaj więcej: Egzamin czeladniczy po szkole branżowej

Zapraszamy uczniów klas I i II (Technikum, Liceum Ogólnokształcącego, Branżowej Szkoły I Stopnia) do udziału w 20-tej edycji "Dnia Przedsiębiorczości", który odbędzie się 22 marca 2023r.

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

- odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,

- zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,

- pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,

- doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,

- zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Osoby zainteresowane udziałem w Dniu Przedsiębiorczości proszone są o zgłoszenie się do wybranego nauczyciela: p.A.Gołębiewskiej, p.J.Czembrowskiej, p. R.Czyż, p.I.Michalik, p.M.Lipskiej, p.A.Rychlickiej w terminie do dnia 21.03.2023r.

Czytaj więcej: WEŹ UDZIAŁ W PROGRAMIE “DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”!

Podkategorie