28 i 29 listopada odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z podkom. Damianem Wroczyńskim oraz sierż. Wioletą Szymanik z Zespołu ds. Profilaktyki, Patologii i Nieletnich KPP w Wyszkowie. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa, zwłaszcza przepisami prawnymi dotyczącymi nieletnich. Młodzież uzyskała odpowiedzi na wiele pytań, m.in.:

•  Od jakiego wieku młodzi ludzie odpowiadają za swoje czyny?
  • Czym zajmują się: Sąd Rodzinny i Sąd Karny?
  •  Kiedy, w świetle prawa, młodzież ulega demoralizacji?
  •  Czym różni się wykroczenie od przestępstwa?
  • Jakie zagrożenia mogą spotkać uczniów i jak skutecznie ich unikać (np. przemoc, kradzieże, narkotyki, cyberprzemoc)?
  •  Na czyją pomoc może liczyć młodzież w sytuacji zagrożenia?

Spotkania uczniów klas pierwszych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie odbywają się w naszej szkole każdego roku. Są organizowane w ramach profilaktycznych działań szkoły dotyczących bezpieczeństwa w życiu codziennym i na terenie szkoły. Dzięki nim uczniowie wiedzą jak zachować się w sytuacjach zagrożenia ich bezpieczeństwa. Ponadto wzrasta świadomość prawna młodzieży.