ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

14 marca br. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o NATO, w którym wzięli udział kadeci klas wojskowych. 25. lat członkostwa naszego kraju w strukturach Paktu Północnoatlantyckiego to dobry moment, aby zgłębić wiedzę na temat sojuszu i odpowiedzieć m.in. na pytania: który minister spraw zagranicznych podpisał protokół potwierdzający przystąpienie Polski do NATO? czy uzasadnić w kilku zdaniach celowość dalszego funkcjonowania NATO.
W konkursie wzięło udział 20 uczniów, a wygrali najlepsi:
1. Oskar Chmiel kl. I OPW „a”
2. Natalia Stańczak kl. II LPW oraz Magdalena Wysocka kl. III LPW
3. Filip Ciecierski kl. III LPW
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a laureatom gratulujemy!
Konkurs zorganizowała pani Monika Lipka - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Czytaj więcej: Szkolny konkurs wiedzy o NATO

12 marca jako państwo polskie obchodziliśmy dwudziestą piątą rocznicę wstąpienia Polski w struktury Paktu Północnoatlantyckiego. Centralne obchody miały miejsce na terenie Cytadeli Warszawskiej przed budynkiem Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Na zaproszenie Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej delegacja kadetów klas wojskowych wraz z panią Moniką Lipka uczestniczyła w tym niecodziennym wydarzeniu. Na placu, przed siedzibą muzeum odbył się uroczysty apel z udziałem pododdziałów Sił Zbrojnych RP, armii sojuszniczych i najwyższych władz państwowych. 

Czytaj więcej: 25 lat Polski w NATO

To pytanie zadawali sobie (jakże aktualne) i szukali odpowiedzi uczestnicy ogólnopolskiego Siedleckiego Konkursu Historycznego 2023. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie eseju (4 strony maszynopisu) na postawiony temat: „Bić się czy nie bić? Postawy Polaków wobec czynu niepodległościowego w okresie zaborów”. Na tak postawiony temat poszukać odpowiedzi spróbowało dwóch uczniów z klas wojskowych: Filip Kulesza kl. III LO oraz Oskar Chmiel kl. I LO. Każdy z nich do tematu podszedł na swój sposób bardzo indywidualnie co spotkało się z dużym uznaniem członków komisji konkursowej. Obie prace zakwalifikowały się do ścisłego finału, który miał miejsce 7 marca w Instytucie Historii Uniwersytetu Siedleckiego. Oskar Chmiel został laureatem Nagrody Koła Naukowego Archiwistów i Historyków UWS. Opiekunem merytorycznym laureata i finalisty była pani Monika Lipka.

Czytaj więcej: „Bić się czy nie bić? … ”

3 marca b.r. miały miejsce powiatowe uroczystości poświęcone pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
W ramach uroczystości została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny oraz Żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny. Następnie na skarpie przy pomniku poświęconym poległym i pomordowanym żołnierzom antykomunistycznego podziemia zbrojnego oraz cywilnym mieszkańcom oddano hołd i zapalono znicze. W uroczystości uczestniczyły licznie przybyłe delacje szkół wraz z pocztami sztandarowymi, samorządowcy i mieszkańcy miasta. Naszą szkołą reprezentowała pani dyrektor Monika Kluczek wraz z nauczycielami oraz kadeci klas wojskowych.

Czytaj więcej: Pamiętamy o Niezłomnych

W styczniu br. rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „EkstraKlasa Wojskowa 2024” z zakresu wiedzy z przygotowania wojskowego. Kadeci naszej szkoły rywalizację w ramach tego konkursu rozpoczęli 6 stycznia. Najlepszy wynik osiągnęli: Bartosz Pudłowski kl. III OPW, Oskar Chmiel kl. I OPW „a” oraz Wiktoria Żołędowska kl. I OPW „b”. 15 lutego miał miejsce etap rejonowy na trenie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Wyszkowie. Nasza trójka zajęła I miejsce i tym samym awansowała do etapu wojewódzkiego, który będzie miał miejsce w kwietniu. Opiekunem był mjr rez. Marek Wiśniewski. 

Już trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Czytaj więcej: „EkstraKlasa Wojskowa 2024”

Na zaproszenie Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie kadeci klas II i III LO OPW wraz z pocztem sztandarowym biorą udział w cyklu nagrań edukacyjnych z „Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych RP”. Za nami pierwszy dzień nagrań z symulacji udziału uczestników i pocztu sztandarowego w uroczystości odbywającej się w świątyni tj. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Kadeci byli szkoleni z ceremoniału pocztu sztandarowego przez żołnierzy z Dowództwa Garnizonu Warszawa. Przygotowywany przez WCEO materiał ma charakter edukacyjny i będzie promowany na stronach Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Dowództwa Garnizonu Warszawa. 

Czytaj więcej: Ceremoniał Wojskowy Sił Zbrojnych RP

Od listopada 2023 r. mamy możliwość korzystania z nowej hali sportowej. Na terenie obiektu oprócz zajęć lekcyjnych odbywają się również imprezy masowe. Przy ich organizacji nieoceniona jest obecność kadetów klas wojskowych, którzy późnym popołudniem lub w sobotę służą swym wsparciem i pomocą. Kadeci byli obecni m.in. podczas koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej oraz koncertu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. 

Za pomoc i wsparcie ogromne DZIĘKUJEMY!

Czytaj więcej: Nowa hala, nowe możliwości i wyzwania