Dnia 19 grudnia 2017 r. (wtorek) o godz.10.30 odbędzie się w świetlicy szkolnej  ”Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”.

Celem konkursu jest propagowanie wspólnego śpiewania kolęd i kultywowanie polskiej tradycji kolędowania.

Chętni uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do wychowawców świetlicy.

W dniach 8 -10 grudnia uczniowie klas mundurowych odbyli szkolenie strzelecko – taktyczne GROM w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM GROUP w Czerwonym Borze, zorganizowane przez Fundację Niezapomniani. Zajęcia realizowane były w formie wykładów oraz ćwiczeń praktycznych, prowadzonych w oparciu o wybrane elementy z zakresu szkolenia taktycznego i strzeleckiego.

Czytaj więcej: Szkolenie strzelecko – taktyczne dla uczniów klas mundurowych

Po raz kolejny Wolontariusze CEZiU ”Kopernik” odpowiedzieli na apel Parafialnego Zespołu Caritas  przy Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie. W dniach 8 i 9 grudnia zbierali żywność dla osób najbardziej potrzebujących pomocy. Udało się zebrać dużo produktów żywnościowych, które trafią do osób samotnych, chorych oraz rodzin wielodzietnych.

Za okazane wsparcie bardzo dziękujemy mieszkańcom Wyszkowa oraz wolontariuszom za pracę na rzecz osób potrzebujących pomocy.

W dniu 07.12.2017 r. w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbył się I etap szkolny Olimpiady Przedsiębiorczości.

W zawodach wzięło udział łącznie 20 uczniów z różnych klas: 4TL, 4THO, 3TL, 3TS, 2TH, 2TS. Eliminacje szkolne polegały na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z 50 pytań o zróżnicowanym poziomie trudności.

Czytaj więcej: I etap Olimpiady Przedsiębiorczości

Na początku grudnia w CEZiU „Kopernik” chętni uczniowie z 12 klas wzięli udział w XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez PCK.  W naszej szkole olimpiadę przeprowadziła pani Anna Gładkowska.

Etap szkolny pisało 105 uczniów.

Czytaj więcej: Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia