Konkurs "Matematyka wokół nas" został rozstrzygnięty. Jurorami byli  wicedyrektor Natalia Szczerba i nauczyciele matematyki. W konkursie fotograficznym mogli wziąć udział uczniowie indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach. Prace miały przedstawić obiekty ze świata matematyki w otaczającej nas rzeczywistości (np.: architektura, przyroda itp).

Zwycięzcy:

• I miejsce Karol Kur 3 TI,
  • II miejsce Konrad Szydlik i Kacper Stańczak 1 LOp,
  • III miejsce Dawid Katner 1 TLp.

Wyróżnienie otrzymał Szymon Staśkiewicz 1 TLP.

7 lutego 2020 roku, w Ostrowi Mazowieckiej, w sali gimnastycznej LO im. Mikołaja Kopernika wręczono stypendia marszałka województwa mazowieckiego. Otrzymali je najlepsi uczniowie ze szkół z kilku okolicznych powiatów, w tym powiatu wyszkowskiego, a dokładnie uczniowie Technikum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie.

Czytaj więcej: Uczniowie z powiatu wyszkowskiego wśród stypendystów

W dniach 28 - 29 stycznia 2020 roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik odbyły się spotkania dotyczące profilaktyki uzależnień. W kontynuowanych od lat działaniach zawartych w Programie profilaktyczno – wychowawczym, program NOE wiedzie prym. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas pierwszych.

Czytaj więcej: Warsztaty profilaktyczne z NOE

Dzisiejszy Quad/Graphics to jedna z największych i najnowocześniejszych drukarni w Europiej. Quad w Wyszkowie jest spółką-córką amerykańskiej korporacji Quad, z główną siedzibą w Sussex w stanie Wisconsin. Przedsiębiorstwo zorganizowało konkurs, w którym uczestnicy, uczniowie szkół średnich z powiatów wyszkowskiego i pułtuskiego, używają wyłącznie języka angielskiego oraz uczą się kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy, tj. pracy nad projektem i pracy zespołowej. Uczestnicy konkursu tworzą zespół projektowy 2-4 osób i wspólnie opracowują temat – w tej edycji „Quad za 10 lat”.

W dniu 21.01.2020r. uczniowie klas I TSp, ITLg, III TL oraz IV TE wraz z opiekunami panią Ewą Ulejczyk i panią Karoliną Pastewką odwiedzili Quad/Graphics w Wyszkowie.

Czytaj więcej: Konkurs "Quad za 10 lat"

Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Czytaj więcej: Podziękowanie za udział w projekcie „Szlachetnej PACZKI. Lubię ludzi.”

Mimo zimna, 12 stycznia, wolontariusze Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej KOPERNIK od samego rana zbierali na ulicach Wyszkowa pieniądze do puszek. W czasie 28 Finału Orkiestra grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skupiał się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej, jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Czytaj więcej: 28 Finał WOŚP

Dzięki zaangażowaniu wielu serc, jako szkoła wzieliśmy udział w społecznym projekcie „Szlachetnej Paczki”. Poprzez stronę internetową projektu Samorząd Uczniowski wybrał rodzinę, której zdecydowaliśmy się pomóc. Wśród najważniejszych potrzeb listy „Szlachetnej Paczki” znalazły się opał na zimę, artykuły spożywcze i środki czystości, a także kuchenka mikrofalowa, żelazko, ręczniki, koc, pościel, przybory szkolne. Dzięki hojności uczniów i nauczycieli naszej szkoły potrzeby rodziny mogliśmy spełnić.

Czytaj więcej: Szlachetna Paczka. Lubię ludzi.