Bardzo prosimy całą społeczność szkolną  o zapoznanie się z informacjami przygotowanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Mnisterstwem Edukacji Narodowej:

MEN-i-GIS_Informacja-na-temat-zagrożeń-dotyczących-e-papierosów

Fundacja Civis Polonus we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie prowadzą rekrutację radnych do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Powołanie Młodzieżowego Sejmiku ma służyć m.in. aktywizacji środowisk młodzieżowych w życiu społecznym i publicznym regionu, wymianie doświadczeń przez młodzież z Mazowsza, poznaniu potrzeb i oczekiwań młodzieży, usprawnieniu komunikacji oraz poprawieniu możliwości reagowania samorządu województwa na ich problemy i potrzeby itp.

Czytaj więcej: Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Mazowieckiego

Od 15 października we wszystkich klasach zostanie przeprowadzony Konkurs na najlepsze wykonanie hymnu państwowego i hymnu szkoły. Jury będzie odwiedzało poszczególne klasy podczas zajęć lekcyjnych. Za najlepsze wykonanie hymnów przewidziano cenne nagrody.

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W tym dniu w CEZIU "Kopernik" odbyły się  konkursy oraz zrealizowano wiele ciekawych projektów.

W szkole porozwieszanie były pytania ukryte pod kodami QR. Zadaniem uczniów było odczytanie tych pytań, udzielenie poprawnej odpowiedzi i zapisanie jej na kartce oraz przyniesienie jej do sali nr 15 do pani Agnieszki Oniśk. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków 2019

27 września 2019r. uczniowie klas pierwszych CEZiU "Kopernik" złożyli ślubowanie. W tym roku szkolnym była to szczególna uroczystość w historii szkoły ze względu na podwójny rocznik uczniów, po szkole podstawowej i gimnazjum. Uczniowie 15 klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości w dwóch turach, które poprowadzili Natalia Kowalczyk i Łukasz Twardowski.

Czytaj więcej: Ślubowanie klas pierwszych