04 kwietnia 2019 r. uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Już od progu kandydaci poczuli ducha epoki Kopernika. Wielki astronom, matematyk, ekonomista, lekarz powitał uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

W ramach zorganizowanych dni otwartych wszyscy zainteresowani odbyli wraz z naszymi nauczycielami i uczniami spacer po szkole. Zwiedzaniu pracowni dydaktycznych towarzyszyła gra powiązana ze zbieraniem puzzli pt.: ”Śladami Kopernika”. Reguły gry dotyczyły rozwiązywania quizów i zagadek tematycznych związanych z kierunkami naszej szkoły. Gra cieszyła się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem ze strony uczniów odwiedzających szkołę, tym bardziej, że czekały na nich atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej: "Kopernik” na topie!!!

Rok 2019 jest doskonałą okazją do zainteresowania się zagadnieniami dotyczącymi sfery ekonomicznej, bowiem w bieżącym roku przypada setna rocznica oficjalnego wprowadzenia nazwy polskiej jednostki monetarnej.

W dniu 5 kwietnia 2019 (piątek) zostanie zorganizowany Dzień Informacji Ekonomicznej. W tym dniu o godzinie 9.45 w sali numer 13 odbędzie się konkurs. Wszystkich zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do pani Ewy Ulejczyk, pani Moniki Lipskiej, pani Agnieszki Rychlickiej, pani Joanny Czembrowskiej oraz pani Renaty Czyż.

Serdecznie zapraszamy.

30 marca wolontariusze „KOPERNIKA” odpowiedzieli na prośbę CARITAS przy Parafii Świętego Idziego w Wyszkowie i zbierali żywność w wyszkowskich sklepach Biedronka.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Czytaj więcej: XVI zbiórka Żywności Caritas TAK, Pomagam !

12 marca odbył się Szkolny Konkurs „Mistrz Języka Angielskiego” dla klas trzecich technikum. O tytuł mistrza walczyli uczniowie z klas: 3TPS, 3TH, 3TL, 3TI, 3TE. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań dotyczących znajomości słownictwa i gramatyki na poziomie klas trzecich.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs „Mistrz Języka Angielskiego” rozstrzygnięty

Uczniowie klasy 4 TL i 4 TS przygotowali quizy w języku rosyjskim. Korzystając z aplikacji internetowej LearningApps stworzyli interaktywne zgadywanki, które miały różne formy: zadanie z lukami, pasujące pary, grupowanie, milionerzy, krzyżówka, wykreślanki, "wisielec". Wykorzystując gotowe schematy, umieszczali w nich pytania bądź wyrażenia w języku rosyjskim.

Czytaj więcej: Interaktywne quizy po rosyjsku

W związku z organizowanym przez naszą szkołę konkursem z języka angielskiego dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej i klas 3 gimnazjum zachęcamy wszystkich uczniów do zaprojektowania logo konkursu i plakatu informacyjnego.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z panią Małgorzatą Dziekciowską.

Czytaj więcej: Konkursy z języków obcych