„...żadna książka nie da tego, co ujrzenie osobliwości czy krajobrazu własnymi oczyma...”

(M. Orłowicz)

14 i 17.05.2018 r. klasy: I TPS, I wz, IIem i II wz odbyły wycieczki do najbliższego obszaru chronionego, czyli do obszaru „Natura 2000” znajdującego się w Puszczy Białej. Wycieczki były różne. Klasa I TPS i I wz podczas zajęć terenowych w Puszczy Białej zwiedzała szkółkę drzew.

Czytaj więcej: Kolejne zajęcia terenowe uczniów w Puszczy Białej

Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w naziemnym szkoleniu spadochronowym w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego (OSA-S) 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. W pierwszym etapie szkolenia uczniowie zostali zapoznani z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa skoków, teorią i zasadami skoku spadochronowego na skoczni trójstopniowej, następnie ćwiczyli wykonanie trapezu – nauka prawidłowych czynności przy po otwarciu czaszy spadochronu, a także postępowania w sytuacjach awaryjnych.

Czytaj więcej: Naziemne szkolenie spadochronowe

12 maja ulicami Warszawy przeszła Parada Schumana pod hasłem „Europa ma znaczenie !”. Parada corocznie odbywa się w ramach obchodów Dnia Europy, który obchodzimy 9 maja. Jest to święto pokoju i jedności Europy, obchodzone w rocznicę podpisania historycznej „Deklaracji Schumana”, którą uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. Każdego roku organizatorzy zwracają uwagę na konkretne wartości.

Czytaj więcej: Parada Schumana – Europa ma znaczenie!

25 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Stowarzyszenia „Wizna 1939” oraz Wicestarostą Powiatu Wyszkowskiego Adamem Mrozem. Prezes Stowarzyszenia Dariusz Szymanowski dokonał przekazania na ręce pani dyrektor Grażyny Kalinowskiej oraz uczniów biało - czerwoną flagę oraz rogatywkę, która znajdowała się na jednej z trumien żołnierzy z 1920 roku podczas ponownego pochówku 16 marca w Andrzejewie.

Czytaj więcej: Przywrócona pamięć bohaterom po latach

17 i 25.04.2018 r. cztery klasy pierwsze: I TI i I TH oraz I TS i I TE odbyły wycieczkę do najbliższego obszaru chronionego, czyli do obszaru „Natura 2000” znajdującego się w Puszczy Białej. Wycieczka rozpoczęła się pod siedzibą Nadleśnictwa Wyszków, skąd młodzież razem z przewodnikiem wyruszyła na zajęcia terenowe.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe z biologii w Puszczy Białej

26 kwietnia, jak co roku, uczestnicy marszu wyruszyli z ulicy gen. Józefa Sowińskiego,następnie dalej ulicami miasta, przy eskorcie wyszkowskiej policji oraz I i II klasy mundurowej CEZiU „KOPERNIK”, dotarli na skwer im. Jana Pawła II przy kościele św. Idziego. Na placu czekała na wszystkich niespodzianka - występ Kajetana Karłowicza z Autorskiej Szkoły Artystycznej "Tomitofa", który wykonał kilka utworów. Uczestnicy happeningu wyróżniali się niebieskimi ubraniami, ponieważ kolor niebieski jest symbolem jedności z osobami chorymi na autyzm oraz kolorowymi skarpetkami, które wyrażają solidarność z osobami z zespołem Downa.

Czytaj więcej: Niepełnosprawność + integracja = godnego życia gwarancja

27.04.2018 r. klasy maturalne CEZiU ,,Kopernik" ukończyły szkołę. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Adam Mróz, Naczelnik Wydziału Operacyjnego Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie kpt. Marcin Turowski, Pani mjr Agnieszka Krystman reprezentująca WKU w Wyszkowie, Prezes Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej płk. Konrad Wróbel, Pani Ewa Trzcińska współzałożyciel Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu, Dowódca 11 Samodzielnej Drużyny Mazowieckiej Obrony Terytorialnej Pan Mariusz Ragajsin, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marzena Ciemerych.

Czytaj więcej: Zakończenie roku klas maturalnych

Rekrutacja do CEZiU

Znalezione obrazy dla zapytania rekrutacjaZapraszamy kandydatów do klas pierwszych w CEZiU do zapoznania się z regulaminem rekrutacji i ofertą edukacyjną. Warunkiem naboru jest wypełniennie formularza elektronicznego od 10 maja 2018 od godziny 10.00 do 18 maja 2018 do godz. 15:00. Poniżej zamieszczamy odnośniki do Regulaminu rekrutacji oraz do systemu elektronicznego naboru:

REGULAMIN REKRUTACJI

SYSTEM NABORU ELEKTRONICZNEGO