ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Strefa Rodziców

Hymn

E-learning

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

Gdy myślimy o odkrywcach, dzięki którym na mapach znalazło się kilka dodatkowych kontynentów, którzy nazwali góry i rzeki lub po prostu szerzyli wiedzę o dalekich zakątkach -  rzadko kiedy przychodzą nam do głowy Polacy. A tymczasem na mapie świata jest wiele nazw geograficznych pochodzących od nazwisk Polaków. Jak się okazuje,  mamy swój całkiem spory wkład w nazewnictwie geograficznym.

W trudnych momentach naszej historii, kiedy Polska jako państwo znikła z map, jej istnienie zaznaczono na nich w inny sposób. Wielu rodaków nie chciało podporządkować się obcej władzy, niektórzy z nich zaczęli podróżować po świecie, często z konieczności, dzięki czemu dzisiaj możemy zdobywać australijską Górę Kościuszki, czy być jednym z nielicznych państw posiadającym własną stację antarktyczną - nazwaną imieniem Henryka Arctowskiego.

Polskie nazwy możemy znaleźć na wszystkich kontynentach. Dlatego zabawcie się w podróżników i odkryjcie polskie nazwy na mapie świata i przedstawcie je w formie prezentacji multimedialnej. Celem będzie uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez POLSKĘ niepodległości.

Prace na płycie należy składać do nauczyciela geografii  pani J. Ludwiniak do końca listopada.

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

 logo trans edu eu

kasa