ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Strefa Rodziców

Hymn

E-learning

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

Gdy myślimy o odkrywcach, dzięki którym na mapach znalazło się kilka dodatkowych kontynentów, którzy nazwali góry i rzeki lub po prostu szerzyli wiedzę o dalekich zakątkach -  rzadko kiedy przychodzą nam do głowy Polacy. A tymczasem na mapie świata jest wiele nazw geograficznych pochodzących od nazwisk Polaków. Jak się okazuje,  mamy swój całkiem spory wkład w nazewnictwie geograficznym.

W trudnych momentach naszej historii, kiedy Polska jako państwo znikła z map, jej istnienie zaznaczono na nich w inny sposób. Wielu rodaków nie chciało podporządkować się obcej władzy, niektórzy z nich zaczęli podróżować po świecie, często z konieczności, dzięki czemu dzisiaj możemy zdobywać australijską Górę Kościuszki, czy być jednym z nielicznych państw posiadającym własną stację antarktyczną - nazwaną imieniem Henryka Arctowskiego.

Polskie nazwy możemy znaleźć na wszystkich kontynentach. Dlatego zabawcie się w podróżników i odkryjcie polskie nazwy na mapie świata i przedstawcie je w formie prezentacji multimedialnej. Celem będzie uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez POLSKĘ niepodległości.

Prace na płycie należy składać do nauczyciela geografii  pani J. Ludwiniak do końca listopada.

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

kasa