1 września w CEZiU „Kopernik” odbyło się powiatowe uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Dla społeczności szkolnej CEZiU „Kopernik” ten rok będzie rokiem zmian, nowym etapem w historii szkoły. Na inauguracji roku szkolnego pożegnano wieloletnią dyrektor szkoły Panią Grażynę Kalinowską i powitano nową dyrektor Panią Monikę Kluczek.

Uroczystość zaszczyciło wielu gości, między innymi: przedstawiciele organu prowadzącego - Wicestarosta Pan Leszek Marszał, członkowie Zarządu Powiatu Wyszkowskiego, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Agnieszka Deptuła, Wiceburmistrz Wyszkowa Pani Aneta Kowalewska, dyrektorzy szkół z powiatu wyszkowskiego, Dziekan Dekanatu Wyszkowskiego ksiądz Zdzisław Golan, przedstawiciele związków zawodowych, członkowie Warszawsko-Mazowieckiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczpospolitej Polskiej, członkowie Związku Piłsudczyków RP.

Inaugurację roku szkolnego rozpoczęto od przypomnienia tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku i po wysłuchaniu komunikatu Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego uczczono minutą ciszy pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

Następnie zabrał głos Wicestarosta Pan Leszek Marszał, który w życzeniach na nowy rok szkolny zachęcał do pracy zespołowej, wymiany doświadczeń i motywacji. Wicestarosta podziękował za wieloletnią pracę pedagogiczną Dyrektor Pani Grażynie Kalinowskiej. Podziękowania złożyli również Dziekan Dekanatu Wyszkowskiego ks. Zdzisław Golan, pracownicy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie, dyrektorzy szkół, rada pedagogiczna, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski, przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP. Wicestarosta Pan Leszek Marszał powitał nową Dyrektor CEZiU „Kopernik” Panią Monikę Kluczek i życzył wielu sukcesów w pracy na rzecz oświaty.

Dyrektor szkoły Pani Monika Kluczek w swoim przemówieniu podziękowała organowi prowadzącemu za obdarzenie zaufaniem i przedstawiła krótko planowane przedsięwzięcia w nowym roku szkolnym. Serdeczne podziękowania za dotychczasową współpracę i życzenia złożyli dyrektor członkowie Warszawsko-Mazowieckiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.

Podczas uroczystości powitano również obejmującą stanowisko Wicedyrektora szkoły Panią Małgorzatę Szewczyk i podziękowano za wieloletnią współpracę kończącym pracę na stanowisku wicedyrektora Paniom - Sylwii Kuleszy i Natalii Szczerbie.

Na koniec uroczystości Pan Andrzej Grajczyk odczytał list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka skierowany do kadetów klas wojskowych. Po oficjalnej części uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.