2ciemne.jpg

INFORMACJA O UROCZYSTOŚCIACH POGRZEBOWYCH PONIŻEJ:

eKlepsydra

Każde działanie, nawet najprostsze, polegające na pracy z prądem wymaga odpowiednich kwalifikacji i wiedzy.

Uprawnienia SEP są niejednokrotnie niezbędnymi wymaganiami w procesie rekrutacji na stanowisko elektryka. Wiele firm poszukujących pracowników na stanowisko związane z elektryką, oczekuje właśnie takich udokumentowanych umiejętności z zakresu SEP. Uprawnienia te są potrzebne zarówno do podjęcia zatrudnienia, jak i przydają się w codziennym życiu. Warto bowiem wiedzieć, w jaki sposób radzić sobie z drobnymi usterkami elektrycznymi w domu. Rynek pracy dla elektryków jest ogromny, a osoby z uprawnieniami SEP mogą znaleźć pracę na przykład w firmach zajmujących się produkcją podzespołów elektronicznych czy w firmach motoryzacyjnych.

W dniach 04.02 -20.02.2021r., 22 uczniów klas III i IV Technikum elektrycznego uczestniczyło w kursie zorganizowanym przez CKZ w CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie, pn.: „Uprawnienia SEP do 1 kV”. Po ukończeniu szkolenia zorganizowanego online, uczestnicy przystąpili do egzaminu przed komisją Stowarzyszenia Instytutu Energetyki i Chłodnictwa w Warszawie. Uczniowie wykazali się niezbędną wiedzą i umiejętnościami, dzięki czemu wynik egzaminu był w 100% pozytywny. Uczniowie zdobyli dodatkowe kwalifikacje, niezbędne do wykonywania pracy w zawodzie elektryk.

CEZiU od lat organizuje szkolenia i egzaminy we współpracy ze Stowarzyszeniem Instytutu Energetyki i Chłodnictwa w Warszawie, którego prezesem jest Pan Antonii Burak. Współpraca ze stowarzyszeniem została zacieśniona na potrzeby realizacji nowej inicjatywy „Kopernika” – otwarcie nowego kierunku kształcenia Technik Energetyk. Zostało podpisane porozumienie o współpracy, którego celem jest m.in. wykształcenie wykwalifikowanej kadry branży energetycznej, umożliwienie uczniom zdobycie ciekawej pracy oraz możliwość kontynuowania nauki na uczelniach wyższych. Technik energetyk to jeden z zawodów deficytowych w powiecie wyszkowskim. Najlepszym daje to szansę na podjęcie atrakcyjnej pracy w dobrze opłacalnym zawodzie.