Kalendarium CEZiU

Dnia 2 marca 2020 roku odbyło się spotkanie pt.: „Trzeźwa jazda” w ramach realizowanego od lat programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły. Zajęcia zostały poprowadzone w bardzo ciekawy i interesujący sposób, przez Panią Edytę Puławską z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Wyszkowie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas drugich.

Celem warsztatów było przedstawienie młodzieży m.in., aby nie siadali pod wpływem alkoholu za kierownicą oraz prawidłowo reagowali wobec prowadzenia pojazdu przez osobę będącą pod wpływem alkoholu, jak również zwiększenia świadomości co do podejmowania decyzji.

Niezwykłym doświadczeniem dla uczniów była możliwość skorzystania z alkogogli, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu.