ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

E-learning

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W tym dniu w CEZIU "Kopernik" odbyły się  konkursy oraz zrealizowano wiele ciekawych projektów.

W szkole porozwieszanie były pytania ukryte pod kodami QR. Zadaniem uczniów było odczytanie tych pytań, udzielenie poprawnej odpowiedzi i zapisanie jej na kartce oraz przyniesienie jej do sali nr 15 do pani Agnieszki Oniśk. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni.

Na zajęciach języka niemieckiego uczniowie mieli ,,biegane dyktando”. Zabawa polegała na bezbłędnym przeniesieniu i podyktowaniu sekretarzowi jak największej ilości słów w języku angielskim i niemieckim.

Uczniowie sprawdzali swoją znajomość języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i litewskiego. Młodzież przy pomocy aplikacji Quizizz rozwiązywała test ze znajomości realioznawstwa Niemiec.

Uczniowie klasy 1 TPg i 3 TIN rywalizowali w grupach rozwiązując quiz kulturoznawczy, natomiast uczniowie klasy 2 TL wykazali się ogromną kreatywnością i przygotowali plakaty promujące Europejski Dzień Języków.

W tym dniu uczniowie oglądali filmy kulturoznawcze o krajach niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością powiedzeń, idiomów i przysłów w języku angielskim. Podobnie, jak z języka niemieckiego, przy pomocy aplikacji Quizizz młodzież rozwiązywała test ze znajomości języka angielskiego. Wielu uczniów czytało dzieła literackie języku angielskim oraz oglądało filmy kulturoznawcze o krajach anglojęzycznych.

Zorganizowanych zostało wiele konkursów, między innymi konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii. Pierwsze oraz drugie miejsce tym konkursie zajęli uczniowie klasy I TPg, drugie - uczeń klasy I TPg, natomiast trzecie miejsce uczniowie klasy I TPg oraz III LBP.

Zachęcamy do nauki języków obcych. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

 logo trans edu eu

kasa