Wolontariusze z CEZiU "Kopernik" po raz kolejny wzięli udział w akcji Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, w ramach realizacji upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych. We wrześniu odwiedzili Przedszkole Integracyjne Nr 4 w Wyszkowie.

Uczniowie czytali bajki i bawili się z przedszkolakami w ulubione gry i zabawy zgodnie z zasadą "uczyć bawiąc". W przedszkolu byli mile powitani oraz słuchani z zainteresowaniem.

Fundacja proponuje, by poświęcić ten rok szkolny na:

• edukację ekologiczną – i rozważenie, co każdy z nas może zrobić, by ocalić Ziemię przed katastrofą wywołaną zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniami,
  • nauczanie uniwersalnych wartości moralnych takich jak: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, pokojowość, sprawiedliwość, samodyscyplina, odwaga cywilna, mądrość,
  • pomoc dzieciom i młodzieży w zrozumieniu emocji i mechanizmów psychologicznych, które kierują naszymi wyborami i życiem.