2 września 2019 o godz. 9.00 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w CEZiU ”Kopernik” w Wyszkowie. Prowadzący uroczystość Kinga Pękul i Filip Malenka przywitali szacownych gości: Sekretarza Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Pana Jerzego Ausfelda, przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie Pana podporucznika Artura Serokę, przedstawiciela Zakładu Produkcyjnego Quad Graphics Pana Tomasza Kędziorę, przedstawiciela Komendy Powiatowej Straży Pożarnej brygadiera Sławomira Pietrzaka, Proboszcza Parafii Św. Idziego w Wyszkowie księdza kanonika doktora Zdzisław Golana, Przedstawiciela Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej, Dyrektor CEZiU ,,Kopernik’’ Panią Grażynę Kalinowską, Panie Wicedyrektor: Sylwię Kuleszę, Anetę Zagumną oraz wychowawców, nauczycieli i uczniów.

W związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej, na wstępie uroczystości zostały przypomniane tragiczne wydarzenia z 1 września 1939 roku i po wysłuchaniu komunikatu Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, uczczono minutą ciszy pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

Następnie zabrała głos Pani Dyrektor Grażyna Kalinowska, która po serdecznym przywitaniu wszystkich zebranych podkreśliła w swoim przemówieniu jak wiele działań podejmuje szkoła, aby była atrakcyjna dla uczniów. Pani Dyrektor zaprezentowała również liczne przedsięwzięcia i plany działalności CEZiU ,,Kopernik” na rok szkolny 2019/2020. Natomiast Pan Jerzy Ausfeld podkreślił w swoim wystąpieniu wyjątkowość naszej szkoły, która wciąż zaskakuje kreatywnością i pogratulował uczniom wyboru szkoły. Z kolei ksiądz kanonik doktor Zdzisław Golan udzielił uczniom i nauczycielom błogosławięństwa na rok szkolny 2019/2020 i wyraził nadzieję, że nauka w szkole będzie owocna i przyjemna.

Ciekawym akcentem uroczystości było wysłuchanie opowieści o II wojnie światowej nauczyciela historii Pana Ireneusza Elwarda widzianej oczami jego ojca.

Miłym akcentem uroczystości było przyznanie specjalnej nagrody ufundowanej przez Zakład Produkcyjny Quad Graphics w Wyszkowie absolwentowi Rafałowi Kozioł, który uzyskał najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego z języka angielskiego. W imieniu firmy nagrodę na ręce Pani Dyrektor przekazał przedstawiciel Zakładu Pan Tomasz Kędziora Na zakończenie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Ciemerych, która życzyła pierwszoklasistom przyjemnej nauki w nowej szkole, maturzystom samych sukcesów na egzaminie maturalnym, a nauczycielom wytrwałości w ich odpowiedzialnej pracy.

Po części oficjalnej odbyły się spotkania klas w wychowawcami.