14 sierpnia na trenie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego upamiętniającego zwycięską Bitwę Warszawską. Na zaproszenie Komendanta WKU ppłk Leszka Wieczorka przybyły poczty sztandarowe, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy wyszkowskich szkół, instytucji oraz zakładów pracy. W swym przemówieniu Komendant odniósł się do symboliki święta, znaczenia Bitwy Warszawskiej dla dziejów naszego państwa oraz przypomniał, że 15 sierpnia ustanowiono Świętem Wojska Polskiego właśnie na pamiątkę Bitwy Warszawskiej.

15 sierpnia natomiast miały miejsce miejskie obchody rocznicy wspomnianych wydarzeń. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym, którą poprowadził proboszcz ks. Jarosław Balikowski. Następnie zgromadzeni w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie przeszli pod pomnik bohaterskich żołnierzy 1920 roku. Pomnik upamiętnia mord dokonany w Rybienku Leśnym na siedmiu Polakach przez sowiecką czerezwyczajkę 17 sierpnia 1920 r.

Ta część uroczystości rozpoczęła się hymnem państwowym. Przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, organizacji, mieszkańcy oddali hołd poległym składając kwiaty i zapalając znicze. Na zakończenie można było wysłuchać koncertu pieśni legionowych wykonanego przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP. Uroczystości towarzyszyła wystawa plenerowa przygotowana z okazji 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. C. K. Norwida w Wyszkowie.

W uroczystościach naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, w skład którego weszli uczniowie klasy I Liceum Bezpieczeństwa Publicznego wraz z wychowawcą panią Moniką Lipką.