ul. Świętojańska 82, 07-200 Wyszków 29-742-48-61 sekretariat@ceziu.pl   bip logofacebook
1
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej
w Wyszkowie
previous arrow
next arrow

{gallery width=220 height=150 alignment=left}galerie/walkazdepresja/depresja.jpg{/gallery}W związku z Światowym Dniem Walki z Depresją (23 lutego), w naszej szkole podejmowane są działania, których celem jest promowanie wiedzy, na temat depresji, jej objawów i zachęcenie do podejmowania leczenia.

Depresja coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. Jak pokazują dane WHO depresja jest obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń w Europie. Szacuje się, że nawet u 20% młodych ludzi przed ukończeniem 18 roku życia występują zaburzenia depresyjne.

Depresja może dotknąć każdego. Bez względu na wiek, wyniki w nauce, popularność czy liczbę znajomych na Facebooku. Gorszy dzień może zdarzyć się każdemu. Jeśli jest ich jednak coraz więcej może to być objaw choroby, która wymaga pomocy specjalisty.

Gdzie szukać pomocy?

- 800 70 22222 – całodobowy telefon zaufania dla osób z depresją

- 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

- 22 594 91 00 – telefon wsparcia dla osób z depresją czynny w środy i czwartki

Depresję trzeba leczyć!!! Depresję można wyleczyć!!!

{gallery}galerie/walkazdepresja{/gallery}