ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

"JAK CO ROKU O TEJ PORZE…” 29 maja 2023r. uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zwiedzić Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. W ramach zorganizowanego Dnia Otwartego wszyscy zainteresowani odbyli wraz z naszymi nauczycielami spacer po szkole. W programie zwiedzania było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024, oglądanie profesjonalnie wyposażonych pracowni dydaktycznych: informatycznych, diagnostyki samochodowej, elektrycznej, pracowni logistyczno-spedycyjnej, pracowni biologicznej.

Zainteresowane osoby wzięły udział w indywidualnych i grupowych spotkaniach w wybranych pracowniach. Języki obce to łamigłówki językowe. Pod opieką pani BarbaBartniczak można było się sprawdzić swoje umiejętności lingwistyczne. Tajniki przyrody oraz odżywiania były zdradzane w pracowni biologicznej przez panią  Annę Gładkowską. Zajęcia pod kierunkiem pani Hanny Paź oraz pani Anety Zagumnej to prawdziwy chemiczny majstersztyk.

Wykrywanie tlenku węgla (IV) w wydychanym powietrzu, chemiczne pompowanie balonów przy wykorzystaniu sody oczyszczonej i octu., CHEMICZNA LOKOMOTYWA czyli reakcja KMnO4, CHEMICZNY KAMELEON czyli różne kolory jonów manganianowych, CHEMICZNY ZAPALNIK czyli samozapłon manganaianu (VII) potasu to tylko kilka wyróżnionych działań naszch chemiczek. Największym zainteresowaniem cieszyła się DAKTYLOSKOPIA czyli wykrywanie odcisków palców przy wykorzystaniu proszków daktyloskopijnych oraz tworzenie sztucznej krwi.

Zawodowo podeszliśmy też do naszych kierunków:

  • „Spedycyjnie i geograficznie”- wirtualna podróż z Wyszkowa do Barcelony z naszym przewodnikiem panią  Bożeną Michalak.
  • „Logistyka na topie”-  formowanie jednostek i nie tylko… dla przyszłych logistyków,  zajęcia z panią Agnieszką Rychlicką.
  • Pani Renata Czyż przedstawiała uczniom  tajniki  bankowości i rolę pieniądza we współczesnym świecie.
  • Elektrycy i Mechanicy to zawody z TRADYCJĄ w naszej szkole. Uczniowie mogli  sprawdzić się w roli każdego z zawodu, zwiedzić profesjonalne pracownie dydyaktyczne.
  • Kadeci LO OPW,  nasza chluba,  z największym zaangażowaniem  zapraszali młodzież do wzięcia udziału w lekcji pokazowej. Uczniowie CEZiU „Kopernik” prezentowali swoje umiejętności pod kierunkiem pana Andrzeja Grajczyka oraz pana Grzegorza Kępczyńskiego. .Zajęcia cieszyły się szczególnym zainteresowaniem, młodzież ze szkół podstawowych była zachwycona umiejętnościami naszych KADETÓW.

Nasza szkoła miała zaszczyt gościć pracowników Wojskowego Centrum Rekrutacji z Wyszkowa, od których uczniowie mogli zaczerpnąć informacji na temat służby wojskowej.

W ciągu tego dnia naszą szkołę odwiedzili uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami szkolnymi z: Zator, Knurowca, Brańszczyka, Rząśnika, Porządzia, Komorowa, Bosewa, Leszczydołu Nowiny, Woli Mystkowskiej, Ostrówka, Dąbrówki, Pniewa, Zabrodzia, Kamionnej, Somianki, Łochowa, Długosiodła, Rybienka Leśnego, Poręby, Obrytego oraz wyszkowskich szkół podstawowych.

Miło nam było gościć młodzież ciekawą naszej oferty edukacyjnej i pełną pozytywnych myśli związanych ze swoją dalszą edukacją w naszej szkole.

Czekamy na Was i życzymy pozytywnych wyników z egzaminu ósmoklasisty.