29 maja 2019r. w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbył się III Mityng Lekkoatletyczny Copernicus z udziałem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Celem imprezy sportowej była popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży, rozpowszechnianie sportu i rekreacji jako formy aktywnego wypoczynku oraz zainteresowanie najnowszymi technikami uczenia się.

W uroczystości wzięli udział goście: Zastępca Burmistrza Aneta Kowalewska, ksiądz kanonik dr Zdzisław Golan – proboszcz Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Zbigniew Zięcina oraz przedstawiciele Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji wraz z Mobilnym Centrum Edukacji.

Na uroczystości pojawił się akcent upamiętniający „100 rocznicę odzyskania praw miejskich w Wyszkowie”. Uczniowie utworzyli herb Wyszkowa ustawiając się i podnosząc do góry kartki biało-czerwone. Uczestnicy III Mityngu Lekkoatletycznego mieli okazję obejrzenia specjalnie przygotowanego pokazu walki wręcz, który zaprezentowali uczniowie klas mundurowych pod kierownictwem pana Andrzeja Grajczyka i pani Moniki Lipki.

III Mityng Lekkoatletyczny to wspaniała impreza sportowa, jak również możliwość skorzystania z naczepy Mobilnego Centrum Edukacyjnego. Fundacja Rozwoju systemu Edukacji umożliwiła skorzystanie z naczepy Mobilnego Centrum Edukacyjnego, w którym odbywały się zajęcia z wykorzystania nowoczesnych technologii, podczas których prezentowane były nowinki technologiczne wkraczające do szkół. W trucku znajdowały się m.in. tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości oraz roboty do nauki programowania. Demonstrowano, jak połączyć technologię z klasycznym podręcznikiem i wzbogacić swój warsztat pracy. Mobilne Centrum Edukacyjne stawia na metodykę, zaczynając od najprostszych przykładów oraz ćwiczeń.

W mityngu wzięło udział 14 drużyn z CEZiU „Kopernik” oraz dwie drużyny ze szkół podstawowych.

Wyniki:

• 1 miejsce – kl. 2 TI, 299 pkt, w składzie: Bartosz Laszczka, Tomasz Kulesza, Kamil Kubalski,
  • 2 miejsce – kl. 3 TPS, 275 pkt, w składzie: Kamil Kryszkiewicz, Krystian Rzemek, Karol Składanek,
  • 3 miejsce – kl. 1 TS, 262 pkt, w składzie: Jakub Kurowski, Patryk Skierkowski, Wojciech Skalik,

Szkoła Podstawowa Nr 1, w składzie: Aleksandra Salwin, Julia Żurawska, Kacper Zbrzeźniak,

Szkoła Podstawowa w Leszczydole Nowinach, w składzie: Maciej Wiśniewski, Zuzanna Gąsiewska, Kacper Szymański.

Obydwie szkoły zajęły 1 miejsce i zdobyły złote medale oraz dyplomy.

Podziękowania dla: sędziów z kl. 3 TL, którzy pomagali w przeprowadzeniu zawodów, Kacprowi Podlesiowi z kl. 2 TE za nagłośnienie imprezy, Piotrowi Pisule za zdjęcia, pielęgniarce szkolnej za pomoc w nagłych wypadkach oraz wychowawcom i opiekunom za dopingowanie zawodników i opiekę nad młodzieżą.

Serdecznie dziękujemy za udział, zaangażowanie i postawę fair play.