Podczas Rodzinnego Pikniku Profilaktycznego teren przy pływalni zamienił się w ogromny plac zabaw, zarówno dla najmłodszych wyszkowian, jak i starszych - uczniów. Były też przeróżne warsztaty, eksperymenty i kąciki artystyczne oraz wiejska zagroda. Atrakcje czekały również w namiocie fundacji Lepszy Los, która prowadziła zbiórkę na budowę Bajkowego Centrum Rehabilitacji dla Dzieci.

Wolontariusze CEZiU KOPERNIK zachęcali do wspracia tej jakże szlachetnej inicjatywy.

W Polsce dostęp do bezpłatnej rehabilitacji jest bardzo utrudniony. Dzieci i ich rodzice często przemierzają wiele kilometrów do odpowiedniego ośrodka lub miesiącami czekają na wolny termin. Niekiedy są zmuszeni do ponoszenia ogromnych kosztów rehabilitacji w prywatnych ośrodkach.

Bajkowe Centrum Rehabilitacji będzie ośrodkiem, w którym najbardziej potrzebujące dzieci będą miały możliwość szybko uzyskać darmową pomoc w zakresie rehabilitacji oraz opieki neurologicznej i ortopedycznej. Ośrodek w Wyszkowie będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt, który Fundacja chciałaby zakupić lub pozyskać od przyszłych sponsorów.