24 maja 2019 r. obchodziliśmy 11. rocznicę nadania imienia Mikołaja Kopernika CEZiU "Kopernik". Święto Szkoły jest zawsze wyjątkowym dniem dla społeczności naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się na placu apelowym o godz.10:00.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie młodszy insp. Zbigniew Zięcina, Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie bryg. Sławomir Pietrzak, Koordynator ds. komunikacji wewnętrznej Quad/Graphics Joanna Krzyżaniak, przedstawiciel Rady Rodziców pani Małgorzata Składanek.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się od złożenia przez uczniów kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Następnie Dyrektor CEZiU "Kopernik"  Grażyna Kalinowska powitała gości i przybliżyła historię nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika, osiągnięcia szkoły na przestrzeni 11 lat oraz sukcesy uczniów w roku szkolnym 2018/2019. Podczas uroczystości głos zabrali Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego  Leszek Marszał i przedstawiciel Rady Rodziców pani Małgorzata Składanek. Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego  Leszek Marszał w swoim przemówieniu podkreślił, że szkoła sukcesywnie się rozwija i patron szkoły Mikołaj Kopernik byłby dumny z osiągnięć społeczności szkolnej. Przedstawiciel Rady Rodziców pani Małgorzata Składanek również pogratulowała dyrekcji i uczniom sukcesów, życzyła powodzenia w kolejnych działaniach.

Tradycyjnie,  Kapituła "Serce za serce" nagrodziła statuetką osobę, za wyróżniającą działalność na rzecz szkoły. Otrzymała ją wicedyrektor  Dorota Konopka. W dalszej części uroczystości wystąpiła wicedyrektor  Natalia Szczerba, która wyróżniła Copernicusami najbardziej aktywnych uczniów w poszczególnych kategoriach indywidualnych i grupowych.

W kategoriach indywidualnych Copernicusy otrzymali:

• "Pomocna dłoń"- Kacper Podleś z klasy 2TE,
  • "Odkrycie roku"- Monika Koczara z klasy 1TL,
  • "Wszechstronny rozwój"- Aleksandra Ciemerych z klasy 3TL.

W kategoriach grupowych wyróżnieni zostali:

• „Sportowcy Roku” - Kacper Jaszewski i Wiktor Stankiewicz z klasy 1 LBP,
  • „Wolontariusze z Sercem”- Aleksandra Ciemerych, Anita Kołek oraz Milena Głuszak z klasy 3TL,
  • „Postawa patriotyczna” – Wiktoria Pobudkiewicz, Wiktor Stankiewicz, Kacper Śledziak, Kacper Jaszewski z klasy 1LBP oraz Michała Oniszk, Maria Kukwa, Maria Tomczak z klasy 2LBP,
  • „Charyzma i odwaga do działania” – Michał Oniszk, Daniel Śliwka, Alan Falba z klasy 2LBP,
  • „Mołodzi-kreatywni” – Copernicusy dla grup uczniów, którzy aktywnie włączyli się w konkurs „Rozwiń wiedzę projektowo” organizowany przez Quad Graphics:
  1. Patryk Salwin i Artur Chrzumicki z klasy II TS za projekt pt. "Program do obliczania i formatowania ładunku na europalecie i wybranym środku transportu",
  2. Łukasz Skoczylas, Dominik Królikowski, Piotr Jaczewski, Damian Gzowski z klasy III TI za projekt pt. "Szkolny sklep internetowy",
  3. Cezary Skarpetowski z klasy II TI, Dominik Godlewski z klasy kl. II TH oraz Patrycja Wieczorek i Olga Jusińska z klasy kl. I TS za projekt pt. "Wyszkowskie Miasteczko Zawodów".

Część artystyczna rozpoczęła się od dworskiego tańca pawana, który wprowadził uczestników uroczystości w atmosferę epoki patrona szkoły. Po obejrzeniu pięknego tańca, wykonanego przez uczniów w strojach z epoki renesansu, wszyscy zebrani mogli wziąć udział w "Turnieju wiedzy o czasach Mikołaja Kopernika". Nagrodą w turnieju były słodkie upominki - pierniki, symbol miasta Torunia, z którym był związany Mikołaj Kopernik.

Uroczystość zakończyła się koncertem na skrzypcach i harfie w wykonaniu pani Agnieszki Kłosiewicz - absolwentki Akademii muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, współpracującej z Kwartetem Obsession oraz Filharmonią Dowcipu i Natalii Dymarskiej - absolwentki Akademii Muzycznej, współpracującej m.in. z Teatrem Wielkim Operą Narodową, Filharmonią Narodową.

Obchody rocznicy nadania imienia Mikołaja Kopernika przebiegały w miłej atmosferze. Goście, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, zgodnie już z tradycją szkoły, dostali pierniki przygotowane na tę okoliczność i wysłuchali muzyki z epoki renesansu.