ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

E-learning

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

W dniach 14 i 15 maja nasza szkoła przyłączy się do akcji charytatywnej „1047 dla Tasiora”. Jest to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy weteranów w Polsce oraz pomóc zgromadzić środki na leczenie jednego z nich Mariusza Tkaczyka, zwanego Tasiorem.

Jest on byłym żołnierzem 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, który służył godnie Polsce przez 12 lat. Brał udział w trzech misjach, dwa razy w Iraku i raz w Afganistanie. Wielokrotnie odznaczany, do cywila odszedł jako starszy szeregowy. W 2017 roku miał wypadek motocyklowy, wskutek czego jest sparaliżowany.

Akcja ma zwrócić uwagę na jego sytuację i zebrać jak najwięcej środków finansowych tak, żeby ułatwić jemu i jego rodzicom życie, przynajmniej na najbliższe miesiące. Cała akcja organizowana jest przez przyjaciół - byłych żołnierzy jednostki specjalnej GROM, 18 Batalionu Desantowo-Szturmowego, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oraz cywili.

Tajemnicza liczba 1047 to w kilometrach długość Wisły. Trasa została pokonana w trzech etapach: 1. WĘDRÓWKA - 2. BIEG - 3. SPŁYW KAJAKIEM.

Pierwszy etap:

- 14 kwietnia, w niedzielę, Ligo wszedł na Baranią Górę i dotarł do miejsca, gdzie łączą się źródła Wisełki i potoku Malinka. Jest to oficjalne geograficzne miejsce, gdzie zaczyna swój bieg rzeka Wisła. Później brzegiem rzeki doszedł do Skoczowa.

Drugi etap:

- 20 kwietnia, w sobotę. Ligo przebiegł trasę ze Skoczowa nad Jezioro Goczałkowickie. To około 30 kilometrów.

Trzeci etap:

- najdłuższy i najtrudniejszy – czyli spływ kajakiem. Popłynęli największą polską rzeką, Wisłą, od Jeziora Goczałkowickiego do Zatoki Gdańskiej. Ten etap odbył się z udziałem instruktora klas mundurowych byłego żołnierza jednostki specjalnej GROM Andrzeja Nowaka.

Relacje z przebiegu powyższych przedsięwzięć mogliśmy śledzić w mediach ogólnopolskich. Zdjęcia pochodzą ze strony „1047 dla Tasiora”.

Otwórzmy nasze serca i przyłączmy się do akcji!

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

 logo trans edu eu

kasa