04 kwietnia 2019 r. uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Już od progu kandydaci poczuli ducha epoki Kopernika. Wielki astronom, matematyk, ekonomista, lekarz powitał uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

W ramach zorganizowanych dni otwartych wszyscy zainteresowani odbyli wraz z naszymi nauczycielami i uczniami spacer po szkole. Zwiedzaniu pracowni dydaktycznych towarzyszyła gra powiązana ze zbieraniem puzzli pt.: ”Śladami Kopernika”. Reguły gry dotyczyły rozwiązywania quizów i zagadek tematycznych związanych z kierunkami naszej szkoły. Gra cieszyła się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem ze strony uczniów odwiedzających szkołę, tym bardziej, że czekały na nich atrakcyjne nagrody.

W programie zwiedzania było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020, oglądanie profesjonalnie wyposażonych pracowni zawodowych: informatycznych, diagnostyki samochodowej, elektrycznej, ratownictwa ogólnego, Firmy Symulacyjnej "Helios", biblioteki multimedialnej oraz pokazu musztry w wykonaniu uczniów Liceum Bezpieczeństwa Publicznego.

W ciągu tego dnia naszą szkołę odwiedzili uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami szkolnymi, m.in. z: Rząśnika, Bosewa, Leszczydołu Nowiny, Woli Mystkowskiej, Ostrówka, Dąbrówki, Pniewa, Zabrodzia, Kamionnej, Somianki, Łochowa, Długosiodła, Rybienka Leśnego, Poręby, Sieczych,Turzyna, Gwizdał, Lubiela Nowego, Bielina, Ulaska, Obrytego, Wszeborów, Zabrodzia oraz wyszkowskich szkół podstawowych i gimnazjów nr 1 i 2. Łącznie naszą szkołę odwiedziło około 700 kandydatów. W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z rodzicami i potencjalnymi kandydatami. Zainteresowani rodzice chętnie zadawali pytania oraz zwiedzali  pracownie zawodowe.

Miło nam było gościć młodzież zainteresowaną naszą ofertą edukacyjną, pełną pozytywnych myśli związanych ze swoją dalszą edukacją w CEZiU "Kopernik'. Cieszymy się ogromnie, że nasza szkoła spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za miłe słowa oraz podziękowania na łamach portali społecznościowych.

Nasza oferta edukacyjna http://www.ceziu.pl/index.php/rekrutacja

Dziękujemy za uznanie!!! Czekamy na Was!!! :)