Dzień Ziemi nazywany także Światowym Dniem Ziemi oraz Międzynarodowym Dniem Ziemi. To święto obchodzone 22 kwietnia niemal na całym świecie. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019 r. jest ochrona zagrożonych gatunków.

Zapraszam uczniów do wzięcia udziału w konkursie związanym z tegorocznym hasłem. Prace zespołowe (2-, 3-osobowe) w formie prezentacji, makiet oraz plakatów „Chronione gatunki roślin i zwierząt w Polsce i na świecie” należy dostarczyć do nauczyciela geografii -  pani J. Ludwiniak do 10 kwietnia.

Celem święta jest zwrócenie uwagi mieszkańców Ziemi na ekologiczną stronę planety i promowanie postaw związanych z ochroną przyrody. Działacze apelują do polityków o podjęcie pilnych działań, a politycy wydają apele do społeczności międzynarodowej, by działać wspólnie i bez opóźnień. Pomysłodawcą Dnia Ziemi był amerykański senator Gaylord Nelson