Uczniowie klasy III TS i III TL wzięli udział w warsztatach przygotowujących do uczestnictwa w grze TransEdu.

Aplikacja TransEdu to wierne odzwierciedlenie giełdy transportowej, przygotowane w formie gry dla studentów i uczniów logistyki i spedycji.

Uczniowie wcielają się w rolę przewoźnika drogowego, który dla swojej floty ciężarówek musi zawrzeć opłacalne transakcje biznesowe.

TransEdu zostało powołane w 2012 roku na wyraźną prośbę uczelni i szkół logistycznych, szukających możliwości poznania pracy na systemie Trans.eu w ramach ćwiczeń. Współpracują z 80 ośrodkami akademickimi w kraju i pracodawcami transportu drogowego. Instytucjom dydaktycznym udostępniają wiedzę teoretyczną i praktyczną, po to, by pracodawcom rekomendować osoby, które wykazują uzdolnienia i wiedzę z zakresu TSL. Dzięki kursom obecnym na stronie, studenci i uczniowie mają szansę zdać egzamin z wybranej przez siebie kategorii i otrzymać oficjalny Certyfikat TransEdu.

Egzaminy z czterech obszarów kończą się uzyskaniem czterech różnych certyfikatów. Warunkiem wystawienia zaświadczenia jest uzyskanie przez uczestnika wymaganej ilości punktów - certyfikat trafia do najlepszych.