26 listopada uczniowie klas mundurowych wraz opiekunami panią Moniką Lipką i panem Andrzejem Grajczykiem uczestniczyli w naziemnym szkoleniu spadochronowym w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego (OSA-S) 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Mieli możliwość treningu w tunelu aerodynamicznym, który oddaje warunki jakie panują w czasie spadania z zamkniętym spadochronem.

Szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z OSA-S z Leźnicy Wielkiej i było możliwe dzięki współpracy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i podległych jednostek wojskowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi w roku 2018. Transport został zapewniony przez Sztab Generalny Wojska Polskiego.