ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Strefa Rodziców

Hymn

E-learning

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

 Planowanie przyszłości i wybór dalszej ścieżki edukacyjnej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego młodego człowieka. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2018 r. uczniowie CEZiU "Kopernik" uczestniczyli w różnych formach aktywności związanych z tematem tegorocznej edycji "Bądź architektem swojego szczęścia".

W dniu 16.10.2018 r. uczniowie kl. III TS i kl. III TH uczestniczyli w spotkaniu z panem Dariuszem Delugą reprezentującym firmę Forever LivingProducts, który przedstawił ideę marketingu sieciowego MLM. Uczniowie dowiedzieli się że człowiek sukcesu w MLM to nie tylko sprzedawca. To również rekruter, trener i mentor, który dba o jak najwyższą jakość pracy swoich współpracowników.

Następnie w dniu 18.10.2018r. tegoroczni maturzyści uczestniczyli w spotkaniu z panią Elżbietą Smolińską - przedstawicielką Urzędu Pracy w Wyszkowie. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania informacji o zapotrzebowaniu na zawody na lokalnym rynku pracy na podstawie monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych. Spotkanie uświadomiło też uczniom, iż muszą być przygotowani do zmian na rynku pracy, a co za tym idzie do ciągłego uczenia się ze względu na ciągłe zmiany technologiczne. W tym samym dniu uczniowie kl. IV TPS a i b oraz IV TE uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy Quad/Graphicts. Pracownicy zaproszonej firmy prowadzili dialog z młodzieżą na temat tego jak wygląda praca mechanika i elektronika w ich firmie, a także pytali uczniów jak widzą swoją przyszłość zawodową.

W dniu 19.10.2018r. uczniowie kl. II TH i III TH wzięli udział w spotkaniu z panią Renatą Milczarek - pracownikiem firmy PSS "Społem" w Wyszkowie. Młodzież uczestniczyła w pogadance na temat wymagań i cech osobowości jakimi powinien charakteryzować się pracownik handlu.

Na zakończenie OTK uczniowie kl. II TS wzięli udział w konferencji pn."Wyszkowski Dzień Mediacji" zorganizowanej przez CKU w Wyszkowie, która miała na celu propagowanie w społeczności lokalnej idei mediacji jako polubownej metody rozwiązywania sporów.

Uczniowie podczas wszystkich spotkań w ramach OTK chętnie zabierali głos i zadawali pytania. Mamy nadzieję, że podjęcie decyzji w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy i kariery przez uczniów będzie w tej chwili dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z opisanych wydarzeń.

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

 logo trans edu eu

kasa