Planowanie przyszłości i wybór dalszej ścieżki edukacyjnej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego młodego człowieka. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2018 r. uczniowie CEZiU "Kopernik" uczestniczyli w różnych formach aktywności związanych z tematem tegorocznej edycji "Bądź architektem swojego szczęścia".

W dniu 16.10.2018 r. uczniowie kl. III TS i kl. III TH uczestniczyli w spotkaniu z panem Dariuszem Delugą reprezentującym firmę Forever LivingProducts, który przedstawił ideę marketingu sieciowego MLM. Uczniowie dowiedzieli się że człowiek sukcesu w MLM to nie tylko sprzedawca. To również rekruter, trener i mentor, który dba o jak najwyższą jakość pracy swoich współpracowników.

Następnie w dniu 18.10.2018r. tegoroczni maturzyści uczestniczyli w spotkaniu z panią Elżbietą Smolińską - przedstawicielką Urzędu Pracy w Wyszkowie. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania informacji o zapotrzebowaniu na zawody na lokalnym rynku pracy na podstawie monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych. Spotkanie uświadomiło też uczniom, iż muszą być przygotowani do zmian na rynku pracy, a co za tym idzie do ciągłego uczenia się ze względu na ciągłe zmiany technologiczne. W tym samym dniu uczniowie kl. IV TPS a i b oraz IV TE uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy Quad/Graphicts. Pracownicy zaproszonej firmy prowadzili dialog z młodzieżą na temat tego jak wygląda praca mechanika i elektronika w ich firmie, a także pytali uczniów jak widzą swoją przyszłość zawodową.

W dniu 19.10.2018r. uczniowie kl. II TH i III TH wzięli udział w spotkaniu z panią Renatą Milczarek - pracownikiem firmy PSS "Społem" w Wyszkowie. Młodzież uczestniczyła w pogadance na temat wymagań i cech osobowości jakimi powinien charakteryzować się pracownik handlu.

Na zakończenie OTK uczniowie kl. II TS wzięli udział w konferencji pn."Wyszkowski Dzień Mediacji" zorganizowanej przez CKU w Wyszkowie, która miała na celu propagowanie w społeczności lokalnej idei mediacji jako polubownej metody rozwiązywania sporów.

Uczniowie podczas wszystkich spotkań w ramach OTK chętnie zabierali głos i zadawali pytania. Mamy nadzieję, że podjęcie decyzji w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy i kariery przez uczniów będzie w tej chwili dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z opisanych wydarzeń.