12 października 2018 r. w CEZiU „Kopernik” obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystym spotkaniu uczniowie przedstawili krótki rys historyczny obchodów Dnia Edukacji Narodowej i złożyli serdeczne podziękowania za przekazywaną wiedzę i kształtowanie postaw młodzieży. Prowadzący uroczystość, dziękując nauczycielom za pracę, przypomnieli słowa Andrzeja Frycza-Modrzewskiego, który w księdze "O szkole" podkreślił ważność roli nauczyciela w społeczeństwie.

Podziękowania dla nauczycieli przekazali również przedstawiciel Rady Rodziców pani Katarzyna Kłos i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Ciemerych. W dowód wdzięczności uczniowie wręczyli kwiaty pani dyrektor i paniom wicedyrektor. Tego dnia Samorząd Uczniowski przekazał wszystkim nauczycielom słodki upominek.

W kolejnej części głos zabrała Dyrektor CEZiU „Kopernik” pani Grażyna Kalinowska, która podkreśliła, że praca nauczyciela jest bardzo ważna i potrzebna, ponieważ przekazuje wartości moralne i ponadczasowe. Dziękując nauczycielom za zaangażowanie w pracę z młodzieżą i życząc spełnienia zawodowego przypomniała, że ich praca jest piękna i wdzięczna, a sukces ucznia jest sukcesem nauczyciela.

Pani dyrektor wyróżniającym się w pracy nauczycielom i pracownikom szkoły wręczyła nagrody. W tym roku wyróżnieni zostali: pani Anna Abramczyk, pani Joanna Czembrowska, pan Artur Dudek, pani Paulina Fijałkowska, pani Anna Gładkowska, pani Irena Kowalska, pani Monika Lipka, pani Iwona Michalik, pani Irena Narowska, pan Przemysław Ochmański, pani Agnieszka Oniśk, pani Gabriela Pawlik, pan Bogdan Pikora, pan Łukasz Polak, pani Katarzyna Porsińska, pani Agnieszka Rychlicka, pani wicedyrektor Natalia Szczerba, pan Adam Szczęsny, pani Monika Wultańska.

Nagrodą Starosty Powiatu Wyszkowskiego zostały wyróżnione: pani dyrektor Grażyna Kalinowska, pani wicedyrektor Dorota Konopka i pani Ewa Chełchowska oraz pani Danuta Przybysz, które odebrały z rąk starosty dyplomy w czasie uroczystości Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie.

Zakończenie wyjątkowego spotkania uświetnił występ uczniów klasy II TS, którzy przedstawili humorystyczną scenkę rodzajową z życia szkoły. Występ był dedykowany nauczycielom i wywołał na twarzach uczestników spotkania wiele uśmiechu i radości.