W dniach od 25 – 29.09.2018 r. uczniowie klas mundurowych wraz z opiekunem panią Moniką Lipką wzięli udział w szkoleniu spadochronowym przeprowadzonym przez Szkołę Spadochronową Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu Dużym koło Lublina. Kurs finansowany był ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Uczniowie przez trzy dni przeszli naziemne szkolenie teoretyczne i przygotowanie naziemne. Etap ten zakończył się testem teoretycznym, który wszyscy pozytywnie zaliczyli. Oprócz szkolenia spadochronowego odbyło się również spotkanie z przedstawicielem WKU z Lublina na temat odbywania służby wojskowej oraz kształcenia wojskowego.

W sobotę 29 września cała grupa oddała swoje pierwsze skoki ze spadochronem z wysokości 1000 m. Dla wszystkich było to wydarzenie ekstremalne, niesamowite przeżycie połączone z uczuciem spełnienia. Był to test z pewności siebie, sprawności, odwagi, pokonania strachu oraz zaufania do prowadzących skoki.

Gorące podziękowania, jeszcze raz kierujemy, do członków Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu za przeprowadzenie szkolenia i wsparcie przy wykonywaniu skoków.