W dniach od 14 - 18 listopada 2016r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Przedsiębiorczości nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w programie Otwarta firma - Biznes przy tablicy.  Gościliśmy wolontariuszy z różnych firm, a nauczyciele przedmiotów zawodowych ekonomicznych i doradcy zawodowi prowadzili zajęcia promujące przedsiębiorczość wśród młodych ludzi.

Tematyka spotkań była następująca:

• "Przyczyny i skutki bezrobocia na lokalnym rynku pracy" - pani Elżbieta Smolińska - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wyszkowie,
  • "Oczekiwania pracodawcy wobec potencjalnych pracowników"- pan Dariusz Deluga - przedstawiciel firmy "Forever Living Products Poland",
  • "Jak skutecznie zarządzać firmą?", "Co decyduje o sukcesie firmy?"- pan Marcin Bralewski - przedstawiciel firmy "Akademia Transportu i Techniki Jazdy",
  • "Oczekiwania pracodawcy wobec potencjalnych pracowników"- pan Adam Marzoch i pan Adrian Gołębiewski - pracownicy firmy P.T.H.U."Palbor-Service",
  • "Jakie błędy są najczęściej popełniane przy pisaniu dokumentów aplikacyjnych, jak ich uniknąć?"- pani Agata Berbeć-Krupa - doradca zawodowy,
  • "Najczęściej popełniane błędy przy opracowaniu biznesplanu i jak ich uniknąć"- pani Joanna Czembrowska - nauczyciel CEZiU "Kopernik".

Celem organizatorów i partnerów przedsięwzięcia było i jest inspirowanie młodych ludzi do odkrywania swojego przedsiębiorczego potencjału, rozwijania kompetencji i sieci kontaktów. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa wyjątkowa, bo gromadząca instytucje państwowe i pozarządowe, firmy i szkoły działające wspólnie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.