dzienotwary2024

Dzięki zaangażowaniu wielu serc, jako szkoła wzieliśmy udział w społecznym projekcie „Szlachetnej Paczki”. Poprzez stronę internetową projektu Samorząd Uczniowski wybrał rodzinę, której zdecydowaliśmy się pomóc. Wśród najważniejszych potrzeb listy „Szlachetnej Paczki” znalazły się opał na zimę, artykuły spożywcze i środki czystości, a także kuchenka mikrofalowa, żelazko, ręczniki, koc, pościel, przybory szkolne. Dzięki hojności uczniów i nauczycieli naszej szkoły potrzeby rodziny mogliśmy spełnić.

Oprócz tego kierując się ideą „Szlachetnej Paczki” przygotowaliśmy indywidualne prezenty gwiazdkowe – niespodzianki dla każdego członka rodziny starając się spełnić maleńkie marzenia. Wręczenie paczki to jest taki moment, w którym zawsze płyną łzy, dlatego że rodziny, którym pomaga „Szlachetna Paczka”, to są takie rodziny, które nie proszą o pomoc i wydaje im się, że tej pomocy nie dostaną. Naszemu spotkaniu z rodziną 16 grudnia również towarzyszyły emocje. Dzieci z radością rozpakowały prezenty i cieszyły się z upominków. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy, a na koniec naszego świątecznego spotkania otrzymaliśmy laurki z podziękowaniami i życzeniami dla całej społeczności naszej szkoły.

Inicjatywa wspólnej pomocy potrzebującym łączy ludzi, daje wiele radości i satysfakcji. Jako Samorząd Uczniowski wiemy, że nie możemy być obojętni, że warto pomagać i będziemy to robić.