facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

W dniu 28.11.2017 roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbyły się pierwsze w historii szkoły zawody w wyciskaniu sztangi sprzed klatki piersiowej w pozycji leżącej. Organizatorem, prowadzącym i sędzią głównym zawodów był pan Andrzej Kurek wraz z klasą 3 TE. Sędzią technicznym była pani Monika Wultańska, która podejmowała decyzję o zaliczeniu wypchnięcia ciężaru.

Rywalizacja polegała na wyciśnięciu sztangi sprzed klatki piersiowej z pozycji leżącej na ławeczce. Osoby miały 3 próby na wypchnięcie zadeklarowanego przez siebie obciążenia. Wygrywała osoba, która wypchnęła największy ciężar.

Po uroczystym otwarciu zawodów przez panią wicedyrektor Natalię Szczerbę rozpoczęła się rywalizacja, do której przystąpiło 13 chłopców i 4 dziewczęta w następujących kategoriach:

• Mitkowski Jakub 3 TI.

W pierwszej kolejności do zawodów przystąpili chłopcy w kategorii do 75 kg masy ciała. Zwycięskie 1 miejsce zajął Żebrowski Mateusz z klasy 3 TE z wynikiem 126 kg,  2 miejsce Puchta Kacpr 3 TI - 110 kg, 3 miejsce Rozenek Damian 3 TE - 116 kg.

W kolejnej kategorii wystartowały dziewczęta. Rywalizacja rozpoczęła się od 30 kg, które nie sprawiły problemu wszystkim uczestniczkom. Ostatecznie 1 miejsce zdobyła Koniarska Katarzyna 2 TS unosząc 40 kg, 2 miejsce Sarnacka Alicja 1 LBP - 40 kg, 3 miejsce Wiśniewska Adriana 2 LBP - 35 kg.

Na samy końcu zawodów wystartowali chłopcy z masą ciała powyżej 75 kg. Kategoria ta rozgrywała się przy bardzo dużych ciężarach. Do samego końca o 1 miejsce rywalizowało 2 uczniów próbując wypchnąć 140 kg. Niestety ciężar ten nie został pokonany. Zwycięzcą został Piórkowski Krzysztof 4 TE unosząc 130 kg, 2 miejsce Zalewski Damian 2 em -120 kg, 3 miejsce Kluczek Bartosz 4 TMS -110 kg.

Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali okolicznościowe dyplomy, a zwycięzcy puchary. Ogromne gratulacje dla startujących za odwagę, sportowe podejście i walkę fair paly.